Odświeżony serwis internetowy Play.pl

Operator komórkowy Play odświeżył wygląd swojego serwisu internetowego i dostosował do urządzeń mobilnych.

Nowa strona WWW operatora Play (wersja na tablet)

Wczoraj operator Play uruchomił nową usługę telewizji na żądanie PLAY NOW oraz odświeżoną wersję strony internetowej play.pl.

Zmiany nie są zbyt wielkie, ale jak zapewnia rzecznik na oficjalnym blogu Play zastosowano nowe podejście. Głównym elementem strony WWW jest w dalszym ciągu „slajder” lub tzw. „karuzela”, która pozostała bez zmian na swoim miejscu i w tej samej formie. Jednak poniżej wprowadzono kilka znaczących modyfikacji.

Nowa strona WWW Play.pl – jest dobrze!

Na stronie brakuje wyszukiwarki, która prawdopodobnie zostanie wkrótce dodana i wciąż można natrafić na kilka błędów wizualnych i technicznych. Należy jednak pamiętać, że strona została wystawiona klientom w wersji beta, a sami klienci pełnią obecnie rolę darmowych testerów :) Każdy kto znajdzie jakiś błąd może go zgłosić z poziomu nowego serwisu.

Przy wyborze modelu telefonu może pojawić się problem z wybraniem koloru oraz problem wyświetlenia pojedynczych ofert. Wreszcie dostosowano stronę do różnych rozmiarów urządzeń, czyli strona jest teraz responsywna (RWD) – jej wygląd automatycznie dopasowuje się do wyświetlacza.

Przeglądając stronę na smartfonie lub tablecie rzeczywiście można natknąć się na kilka drobnych błędów i niedoróbek, ale strona jest przejrzysta, dobrze się z niej korzysta na małych ekranach i łatwo dotrzeć do głównych sekcji takich serwisów, czyli Telefony, Oferta, Internet, Pomoc i logowanie do panelu klienta. Nie wiem, czy to kwestia wersji beta, czy niedoróbka, ale niestety nie mogłem trafić do prezentowanej w sekcji Telefony oferty na iPhone’a SE za 1 zł :) – nad tym operator musi jeszcze popracować – bo po 3 minutach dałem sobie spokój w poszukiwaniach. Są jeszcze różne style przycisków, które nie są uspójnione i sprawiają wrażenie rozjechanych np. przy Doładuj telefon – ale to drobnostki!

Internetowa strona główna Play - smartfon (screen)Strona WWW Play na smartfony (screen) - przyciski...

Bardzo dobrze korzysta się z menu i choć nie pamiętam, czy poprzednio było ono wykorzystywane w takiej formie – to zdecydowanie przypadła mi do gustu jego prostota i czytelność.

Menu mobilne na stronie play.pl (wersja na tablety)
Menu mobilne na stronie play.pl (wersja na tablety)

Podsumowanie

Podsumowując, strona WWW Playa jest obecnie chyba jedną z najlepszych stron polskich operatorów komórkowych. Łatwo się po niej porusza, jest ładna, spójna i działa szybko na każdym urządzeniu. Najważniejszą kwestią dla twórców były zapewne kwestie sprzedażowe i ułatwienie dokonania zakupu telefonu i abonamentu – to można zrobić jeszcze lepiej i wyeliminować prezentowane informacje, do których ciężko dotrzeć (tu mam na myśli ofertę za telefon w cenie 1 zł)! Wybór i porównanie podstawowych ofert S, M i L jest natomiast bardzo prosto zaprezentowany i od razu widzimy, która opcja co zawiera:

Wybór opcji abonamentowej w sieci Play
Wybór opcji abonamentowej w sieci Play

Jest to jednak faza beta testów, więc zobaczymy jak to będzie wyglądało w finalnej wersji strony internetowej. Wiem, że wprowadzanie nowego serwisu internetowego, szczególnie z funkcjami sprzedażowymi nie jest łatwą rzeczą, dlatego duży szacunek dla osób, które pracowały nad nową wersję – gratulujemy naprawdę dobrego projektu!

Nową stronę zobaczysz już pod oficjalnym adresem sieci: play.pl.

źródło: Blog rzecznika Play – Nowa odsłona play.pl