Spotify Gaming – nowy serwis z muzyką z gier

Spotify uruchomiło nowy muzyczny serwis streamingowy Spotify Gaming ze ścieżkami dźwiękowymi pochodzącymi z gier wideo.

Spotify Gaming - serwis muzyczny z utworami z gier komputerowych

Spotify to jeden z największych dostawców strumieniowego odtwarzania muzyki na urządzenia mobilne i komputery. Dzisiaj uruchomił nowy serwis Spotify Gaming (pod adresem: www.spotify-gaming.com)ze ścieżkami dźwiękowymi tworzonymi do popularnych gier komputerowych.

Grom wideo towarzyszy zwykle wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, która można spokojnie słuchać nie znając nawet tytułu gry. Zobacz także: Soundtrack do gry „No Man’s Sky”.

Nowy serwis od Spotify posiada dość solidną bazę soundtracków, w skład których wchodzą głównie najnowsze produkcje. Wszyscy miłośnicy starszych gier, mogą być nieco rozczarowani, bo ciężko znaleźć takie tytuły jak Super Metroid, Resident Evil, The Legend of Zelda, Donkey Kong Country (w szczególności Aquatic Ambience theme), czy Super Mario Bros. Trochę klasyki jednak można się doszukać, na przykład muzykę z Mega Man i Max Payne’a.

Spotify wzięło ciężar tworzenia własnych playlist z utworami, niestety wyszukiwanie jest trochę toporne i aż prosi się o klasyczną wyszukiwarkę! Jest zaledwie kilka ciekawych list z utworami do przesłuchania. Mam nadzieję, że serwis szybko się rozwinie i zostanie uzupełniony o najlepsze ścieżki dźwiękowe.

Muzyka z jakiej gry komputerowej jest Twoją ulubioną? Daj znać w komentarzu poniżej.

źródło: Spotify, TechSpot – Spotify rolls out new portal for video game music