Buckshee – darmowy internet mobilny za reklamy

Już u trzech polskich operatorów komórkowych można korzystać z darmowego internetu mobilnego za pomocą Buckshee – wystarczy obejrzeć reklamy.

Internet mobilny za darmo - po obejrzeniu reklam (w sieci Orange, Plus, T-Mobile)

Trzech polskich operatorów: Orange, Plus i T-Mobile oferuje darmowy internet w zamian za obejrzenie lub wyświetlenie reklamy w aplikacji Buckshee. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze sieci Play, z którą trwają rozmowy na temat przystąpienia do programu.

Na czym polega korzystanie z internetu mobilnego za reklamy?

Korzystając z darmowego internetu mobilnego za pomocą usługi Buckshee należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, a więc nie zastąpi ona całkowicie usług świadczonych przez operatorów. Aby móc korzystać z internetu za reklamy trzeba mieć aktywny pakiet dostępu do sieci 3G/4G (LTE) u swojego operatora. Można jednak korzystać z darmowego internetu bez środków na koncie – wystarczy mieć uruchomioną aplikację.

Po uruchomieniu i aktywowaniu internetu VPN (ikona kluczyka na pasku zadań) w Buckshee cały ruch internetowy z Twojego smartfona nie jest taryfikowany. Możesz korzystać ze wszystkich aplikacji, komunikatorów i przeglądarki internetowej bezpłatnie. Za transfer płacą reklamodawcy i sponsorzy, których reklamy pojawiają się w aplikacji.

Jest jednak pewne ograniczenie, czyli dzienny limit przesyłu danych. Limit jest ustalany dynamicznie w zależności od liczby sponosorów, którzy zamieścili swoje reklamy. Po połączeniu z siecią Wi-Fi Buckshee przechodzi w stan czuwania, uruchomi się automatycznie dopiero po rozłączeniu z Wi-Fi.

Jeśli trafisz na dobry moment, możesz sporo zaoszczędzić podczas grania w Pokemon GO, słuchania muzyki z serwisów streamingowych czy radia internetowego.

Zobacz także: Oferty operatorów za rejestrację numeru na kartę

Czy korzystanie z Buckshee jest bezpieczne?

Na stronie internetowej usługi czytamy, że nie są gromadzone żadne dane osobowe użytkowników, a reklamy są dostarczane anonimowo. Serwery, które obsługują ruch internetowy zlokalizowane są na terenie Polski. Usługa podlega polskim wymogom prawnym dotyczącym ochrony prywatności internautów.

Niezależnie trzeba zawsze zachować ostrożność i przed wpisaniem jakichkolwiek danych, należy sprawdzić czy połączenie jest bezpieczne – czy jest realizowane poprzez protokół HTTPS (zielona kłódka w pasku adresu przeglądarki). Oprócz tego należy pamiętać o regularnym aktualizowaniu oprogramowania i systemu operacyjnego oraz nie otwieraniu podejrzanych linków z wiadomości e-mail i SMS-ów.

Aplikacja mobilna Buckshee

Buckshee to aplikacja, która umożliwia darmowe korzystanie z mobilnego internetu w zamian za oglądanie reklam. Jeśli aplikacja działa prawidłowo, cały ruch internetowy nie powinien wliczać się w Twój limit danych i nie powinny być naliczane dodatkowe opłaty. Można korzystać ze wszystkich aplikacji mobilnych wymagających dostępu do internety, w tym komunikatorów, przeglądarek internetowych, gier i wiele innych.

Buckshee - screen aplikacji na Androida Buckshee - screen - profil użytkownika

Aplikacja dostępna jest obecnie tylko na urządzenia z systemem Android. Jej interfejs jest bardzo prosty i sprowadza się do włączenia lub wyłączenia usługi.

Po uruchomieniu wystarczy włączyć przełącznik na ON, aby korzystać z darmowego internetu mobilnego. W pasku zadań powinna być widoczna ikona kluczyka, która oznacza, że nawiązano połączenie VPN. Może pojawić się także znacznik Free, który informuje o tym, że transfer jest darmowy. Przesunięcie przycisku na OFF wyłącza darmowy internet.

W zakładce Twój profil można zdefiniować ogólne dane na temat użytkownika, aby lepiej dostosować wyświetlany content reklamowy. Jesteśmy pytani tylko o płeć, wiek i zainteresowania.

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepu Google Play na urządzenia z systemem Android (4.1 i nowszy):

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: strona internetowa usługi Buckshee