FAST od Netflixa dostępny na smartfony

Aplikacja mobilna FAST Speed Test od Netflixa dostępna jest teraz także na smartfony z systemem Android i iOS.

Aplikacja mobilna FAST Speed Test od Netflix

Netflix udostępnił dzisiaj nową aplikację mobilną FAST Speed Test na urządzenia z systemem iOS i Android. Aplikacja jest dokładnym przeniesieniem uruchomionego w maju serwisu Fast.com, w którym można przetestować prędkość swojego łącza internetowego.

Aplikacja Fast jest bardziej dokładna w mierzeniu prędkości internetu, niż inne popularne usługi testowania prędkości. Dzieje się tak dlatego, że operatorzy są świadomi istnienia stron do testowania prędkości internetu i są w stanie zagwarantować lepszy przesył danych podczas wykonywania testów. Z kolei użytkownicy korzystający ze SpeedTest często otrzymują dużo lepsze wyniki niż podczas normalnego przeglądania stron internetowych.

Aplikacja FAST z kolei testuje szybkość połączenia z serwerami Netflixa. Firma wyjaśnia, że prędkość pobierania jest bardziej przydatna dla użytkowników, jeśli wchodzi w grę strumieniowe pobieranie danych, na przykład filmu lib muzyki.

Aplikacja mobilna FAST Speed Test pomaga sprawdzić, czy szybkość internetu jest wystarczająca, niezależnie czy korzystasz z sieci komórkowej czy Wi-Fi.

Zobacz także: Ranking prędkości internetu LTE (lipiec 2016)

Screen z aplikacj FAST Speed Test od Netflixa (iPhone)

Nowa aplikacja na urządzenia z systemami iOS i Android jest tak samo prosta jak strona Fast.com – można powiedzieć, że appka jest dokładnym odzwierciedleniem internetowego odpowiednika. Tę prostą i łatwą w użyciu aplikację możesz pobrać za darmo ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play