Facebook Messenger ma ponad 1 mld aktywnych użytkowników

Z komunikatora Facebook Messenger każdego miesiąca korzysta ponad miliard aktywnych na całym świecie.

Miliard aktywnych użytkowników miesięcznie aplikacji Facebook Messenger

Facebook ogłosił oficjalnie, że ma poważne powody do świętowania – z aplikacji Facebook Messenger korzysta obecnie ponad miliard użytkowników miesięcznie na całym świecie.

Ludzie używają Messengera, aby być w kontakcie ze znajomymi, firmami i ulubionymi idolami. Dzięki komunikatorowi mogą umówić się w każdej chwili na spotkanie, mogą wysyłać płatności, żartować wysyłając animowane naklejki, grać w gry i być w kontakcie ze swoimi bliskimi. Obecnie miliard ludzi na całej planecie korzysta z Facebook Messengera każdego miesiąca – Messenger jest jedną z niewielu aplikacji na całym świecie, która może pochwalić się takim wynikiem!

Użytkownicy aplikacji wysyłają miliardy wiadomości każdego dnia, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt jak bardzo popularna jest dzisiaj ta usługa.

Zobacz także: Popularność komunikatorów mobilnych na świecie

Niedawno Facebook potwierdził uruchomienie opcji szyfrowania wysyłanych wiadomości, aby jeszcze bardziej zadbać o prywatność konwersacji przez aplikację. Warto przypomnieć, że jeszcze w kwietniu tego roku z Facebook Messengera korzystało ponad 900 milionów użytkowników miesięcznie – oznacza to, że w ciągu zaledwie 3 miesięcy z usługi zaczęło korzystać kolejne 100 milionów osób.

A Ty, jak często używasz Facebook Messengera, albo innego komunikatora mobilnego?

źródło: Facebook Newsroom – Thank You! ♥ Messenger