Popularność komunikatorów mobilnych na świecie

Zobacz na jednej grafice, który komunikator na Androida jest najpopularniejszy w danym kraju na świecie w 2016 roku?

Wykorzystując dane statyczne platformy Android ze 187 krajów, serwis SimilarWeb określił, które komunikatory mobilne są najbardziej popularne w każdym z krajów. W rzeczywistości, w prawie każdym kraju na świecie, aplikacje mobilne do wymiany wiadomości są najczęściej używanymi appkami instalowanymi na smartfonach. Na poniższej mapie możesz zobaczyć, który komunikator mobilny jest najpopularniejszy w wybranym kraju na świecie:

Popularność komunikatorów mobilnych na świecie na platformie Android (kwiecień 2016) - mobiGRAFIKA

Spośród 187 badanych krajów, aplikacja WhatsApp okazała się światowym liderem – aż w 109 krajach (55,6%) jest najpopularniejszą aplikacją mobilną na świecie. WhatsApp wiedzie prym w takich krajach jak Brazylia, Meksyk, Indie, Rosja i wielu innych krajach w Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Azji i Oceanii.

Aplikacja Facebook Messenger znalazła się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, zajmując pierwsze miejsce w  49 krajach, w tym Australii, Kanadzie, USA i Polsce. Na trzecim miejscu znalazł się Viber, który najpopularniejszy jest aż w 10 krajach. Aplikacja cieszy się dużą popularnością w Europie Wschodniej, w szczególności na Białorusi, w Mołdawii i na Ukrainie. W kwietniu 2016 roku, Viber został zainstalowany na 65% wszystkich urządzeń z systemem Android na Ukrainie i był używany przez średnio 16 minut dziennie. Popularność Vibera dociera także do innych części świata, w tym do Iraku, Libii i Sri Lanki.

Line, WeChat i Telegram to 3 inne komunikatory mobilne, które zdobyły serca użytkowników w Chinach, Iranie i Japonii. W tym ostatnim kraju Line jest niekwestionowanym liderem i jest tam jednocześnie najpopularniejszą aplikacją mobilną, z której użytkownicy korzystają aż 40 minut dziennie.

Wreszcie, aplikacje, które znalazły swoich amatorów w tylko jednym kraju, to KakaoTalk w Korei Południowej, IMO na Kubie, Zalo w Wietnamie, Chaton w Erytrei i BBM w Indonezji.

Udział komunikatorów mobilnych na świcie wg liczby krajów (Android, 2016)

Co ciekawe BBM na BlackBerry jest nadal używany przez masy ludzi w co najmniej jednym kraju na świecie, którym jest Indonezja. W kwietniu 2016 roku aplikacja została zainstalowana na 87,5% wszystkich urządzeń z systemem Android w Indonezji, znacznie przewyższając jakikolwiek inny kraj pod kątem użycia BBM.

źródło: SimilarWeb, Digital Vision – The Most Popular Messaging App in Every Country