Światowy Dzień Emoji ? – 17 lipca

Użytkownicy mobilni codziennie ? używają do komunikacji emotikon, a już 17 lipca świętujemy ? Światowy Dzień Emoji 2016 ?.

Światowy Dzień Emoji - 17 lipca

Już 17 lipca użyj na Twitterze, Instagramie lub Facebooku hashtagu #WorldEmojiDay, aby zaznaczyć, że świętujesz Światowy Dzień Emoji 2016 (z ang. World Emoji Day).

? Dlaczego 17 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Emoji?

Data 17 lipca widoczna jest na ikonie kalendarza w systemie iOS ? – to idealny pretekst do tego, aby uczynić ten dzień Światowym Dniem Emoji. Nawet jeśli używasz systemu operacyjnego z inną kalendarza, nie powinno to mieć znaczenia w przyłączeniu się do świętowania tego dnia.

Osoby, które urodziły się 17 lipca mają dużo szczęścia, bo tylko ta data widoczna jest na emotikonie. Ikona Kalendarz może się różnić w zależności od systemu operacyjnego – zobacz, jak wyglądają te same emotikony na różnych platformach.

? Dołącz do wydarzenia ?

Poinformuj znajomych na Facebooku o wydarzeniu i w oryginalny sposób wyróżnij się używając odpowiednich emotikon. Możesz także zamieścić tweeta składającego się z 50 Emoji. Pamiętaj o hashtagu #WorldEmojiDay!

????????????

Zobacz zapowiedź tegorocznych obchodów Dnia Emoji:

? Wykorzystuj Emoji w pracy

Chcesz szybko napisać wyróżniającego się e-maila do swojego zespołu? Użyj emotikony w temacie wiadomości e-mail lub zaproszeniu na spotkanie, aby zwrócić uwagę. Możesz używać ikon obrazkowych (tzw. buziek) także w prywatnej korespondencji elektronicznej – to zależy od Ciebie!

Pamiętaj jednak, że w oficjalnej komunikacji e-mail nie używamy emotikon w treści ani temacie wiadomości!

? Komunikuj się za pomocą emotikon

Kiedy najlepiej komunikować się obrazkowo?

? SMS do ? babci lub znajomych ?? Odpowiadaj emotikonami.
? e-mail od znajomego z pracy ?? Odpowiadaj emotikonami.
? wiadomość z ? banku? Prawdopodobnie najlepiej odpowiedzieć bez użycia emotikon.

? Fakty na temat Emoji

Czy wiesz, że ? ikona Flagi Rybne jest używana na Dzień Dziecka w Japonii?

Emotikona biletu w systemach Apple’a ? jest opisany jak John Appleseed World Tour. Jaka jest różnica między tymi dwoma ikonami wielbłądów: ? ?? Wszystkich faktów i szczegółów na temat Emoji znajdziesz na stronie ? Emojipedia.

? Gdzie możesz znaleźć emotikony na swoim urządzeniu?

Jeśli korzystasz z komputera, wszystkie emotikony znajdziesz w wyszukiwarce na Emojipedia – możesz skopiować i wkleić je do dowolnego dokumentu lub posta w social mediach. Na komputerach Mac znajdziesz je także w aplikacji Wiadomości. Na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz na iPhone’ie i iPadzie możesz skorzystać z klawiatury alternatywnej emoji.

Zobacz także: 72 nowe emotikony w Unicode 9.0

źródło: ? Let’s Celebrate Emoji