Jak wyglądają Emoji pod różnymi systemami?

Pamiętaj, że wysyłając Emoji do kogoś kto ma innego smartfona, możesz wysłać zupełnie inaczej wyglądającą emotikonę.

Unicode Consortium – organizacji non-profit, która rozwija i utrzymuje standardy dla wiadomości tekstowych, znaków przestankowych oraz wygląd Emoji dla różnych platform – zaktualizowało niedawno listę Emoji.

Consortium ustawia niepowtarzalny kod dla każdego Emoji, ale ostatecznie graficzne odpowiedniki wyglądają nieco inaczej na różnych systemach operacyjnych, takich jak iOS, Android i Windows, a także w różnych programach i aplikacjach mobilnych, takich jak Twitter lub Gmail.

Zobacz także: Emoji ? słowem roku 2015 Oxford Dictionaries

Oto, jak wyglądają popularne „buźki” na różnych platformach:

Emoji Unicode - lista różnie wyglądających Emoji pod różnymi systemami

Większość symboli wyglądają niemal tak samo bez względu na platformę, której używasz, ale niektóre wyglądają zupełnie inaczej.

Jeśli chcesz wysłać dwie tańczące dziewczyny z uszami królika, to ku najlepszym chęciom, na Windowsie lub Androidzie to dobrze wyglądające na iPhone’ie Emoji zostanie zastąpione nieciekawym żółtym bulwiastym emotem:

Emoji - kobiety z uszami królika

Jak widać króliczki Playboya mogą zamienić się na rogatą kobietę… Ale istnieje wiele przykładów, gdzie niektóre z Twoich ulubionych symboli, zmieniają wygląd w zależności od smartfona, na którym są wyświetlane.

Oto najzabawniejsze przykłady – różnicę widać miedzy urządzeniami Apple’a (po lewej) a tymi z Androidem (po prawej):

Przykłady różnie wyglądających Emoji

Pani z Emoji 283 (U+1F483), która jest w czerwonej sukience pod iOS-em, na Androidzie bulwiasta żółta postać trzyma w ustach różę :) Tak różnie może wyglądać tango…

Następnym razem wysyłając SMS-a do przyjaciela, który nie korzysta z tego samego systemu na swoim smartfonie, uważaj  gdy wysyłasz jakiś „uśmieszek”, bo Twoja graficzna mowa może być inaczej zinterpretowana!

A i nawet nie próbuj wysyłać poniższego Emoji do kolegi, który ma Windows Phone’a… (to jest 7. obrazek od lewej).

Emoji - śmierdząca kupa

A to moje ulubione Emoji :)

Emoji świnki i krowy

Pełną listę Emoji znajdziesz na stronach Unicode Consortium: Full Emoji Data

źródło: The Unicode Blog – Unicode Updates Emoji Charts and Expands List of Candidates przez Business Insider – Remember this chart next time you’re texting someone who has a different type of phone than you do