Gra Tormentum dostępna na iOS-a i Androida

Mroczna gra mobilna Tormentum – Dark Sorrow została udostępniona na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Tormentum - Dark Sorrow

Po udanym debiucie na desktopy, mroczna przygodówka point’n’click – Tormentum – Dark Sorrow ukazała się właśnie na platformach mobilnych z systemami iOS oraz Android. Mrok, surrealizm, niepokojąca muzyka – tak w skrócie można podsumować najbardziej dojrzałe dzieło niezależnego studia OhNoo.

Produkcja wyróżnia się przede wszystkim artystyczną, mroczną oprawą graficzną, za którą była wielokrotnie doceniana i nagradzana. Tajemniczy świat do którego trafiamy od pierwszych chwil przykuwa uwagę gęstą, surrealistyczną atmosferą przywodzącą na myśl prace H. R. Gigera, czy Beksińskiego. W efekcie powstał surowy, mroczny świat pełen dziwnych budowli i stworów wyjętych wprost z sennych koszmarów.

Zobacz także: Zestawienie niezwykłych Indie Games na smartfony i tablety

W grze wcielimy się w bezimiennego bohatera, który pewnego dnia budzi się zamknięty w metalowej klatce przytwierdzonej łańcuchem do wielkiej machiny latającej. Bohater jest transportowany wraz z drugim skazańcem, humanoidalnym szczurem, do zamku, gdzie ma odbyć karę za popełnione czyny. Nie wiadomo jednak, co takiego uczynił, gdyż stracił pamięć. Jego jedyne, mgliste wspomnienie to niewyraźna wizja statuy przedstawiającej kobietę otoczoną kamiennymi dłońmi. Tak zaczyna się długa wędrówka poprzez nieprzyjazny świat Tormentum.

Bohater, aby odszukać prawdę o samym sobie musi przemierzyć 3 krainy, na które składa się niemal 80 przepełnionych mrokiem lokacji, które doskonale uzupełnia posępna i klimatyczna oprawa muzyczna.

Screen z gry mobilnej: Tormentum - Dark Sorrow Screen z gry mobilnej: Tormentum - Dark Sorrow

Warto również dodać, że w Tormentum sumienie gracza podawane jest wielokrotnie wyzwaniom za sprawą wyborów moralnych, które mają wpływ na zakończenie gry. Podczas naszej przygody, będziemy musieli decydować nawet o życiu lub śmierci napotkanych istot.

Zobacz trailer gry „Tormentum – Dark Sorrow”:

Gra dostępna jest w wersjach na urządzenia mobilne systemami iOS oraz Android z promocyjną, ograniczoną czasowo ceną (4,99 euro), niższą o 30% od ceny regularnej (6,99 euro).

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa