Chat 2.0 nową formą snapchatowania

W aplikacji Snapchat pojawiła się nowa funkcja „Chat 2.0” umożliwiająca wysyłanie wiadomości wideo, audio, GIF-ów i naklejek.

Snapchat update Chat 2.0

„Mów, co chcesz i jak chcesz.” – w ten sposób twórcy Snapchata opisują nową funkcję Chat 2.0, która przynosi ze sobą ogromny zestaw sposobów komunikowania się w aplikacji mobilnej. Nowa funkcja umożliwia prowadzić prywatne rozmowy miedzy użytkownikami z wykorzystaniem różnych mediów i sposobów na przekazanie wiadomości.

Podczas, gdy WhatsApp koncentruje się na prostocie a Facebook Messenger stawia na e-commerce, Snapchat pozycjonuje się jako najbardziej żywy, interaktywny sposób prowadzenia rozmów między użytkownikami handel, snapchat pozycjonuje się jako najbardziej żywy, ludzki sposób na czacie.

Snapcode do specjalnego kanału wyjaśniającego działanie funkcji Chat 2.0

Snapchat zapowiedział dzisiaj sporo zmian, a skanując powyższy snapcode możesz obejrzeć wszystkie zmiany na specjalnym kanale Snapchata.

Zobacz także: Jak włączyć animowane filtry w aplikacji Snapchat?

SnapPhone z Chat 2.0

Nowe funkcje w aplikacji Snapchat (Chat 2.0)

Opis zmian i nowych feature’ów w aplikacji Snapchat z funkcją Chat 2.0:

  • Snapchat Stories (Historie na Snapchacie) posiadają opcję auto-Advance, która pozwala na coglądanie historii po kolei bez przerwy – oznacza to, że  gdy dojdziesz do końca historii jednego znajomego, zostanie automatycznie odtwarzana kolejna.
  • Ponad 200 naklejek (stikers) dostępnych w prywatnym czacie. Wydaje się, że właśnie po to Snapchat kupił Bitstrips za 100 mln dolarów – Bitmoji nie są jeszcze dostępne.
  • Video notes na czacie pozwala nagrać i wysłać szybkie zapętlone wiadomości wideo i GIF-y.
  • Audio notes działają podobnie, dzięki czemu można wysyłać krótkie wiadomości głosowe, gdy jesteś w ruchu i nie możesz pisać.
  • Połączenia wideo i audio mogą być teraz inicjowane nawet jeśli odbiorca obecnie nie rozmawia z tobą, zmienia to Snapchata w pełnoprawny komunikator.
  • Podczas połączeń wideo i audio, można jednocześnie wysłać zdjęcia z rolki aparatu.
  • Chat 2.0 pozwala rozmówcom przełączać się podczas rozmowy między połączeniami audio i wideo, wysyłaniem naklejek, tekstu itd.
  • Na nowej stronie Centrum ochrony prywatności czytamy, że ​​a serwerach przetrzymywane są tylko Live Stories, wszystko inne jest usuwane tak jak dotychczas.
Wideochat na Snapchacie
Wideochat na Snapchacie

Zaktualizowana aplikacja w wersji 9.27.0.0 została właśnie wydana na urządzenia z systemem Android i iOS – do pobrania w sklepie App Store i Google Play.

źródło: Snapchat Blog, TechCrunch – SnapPhone