Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

We wtorek 9 lutego 2016 roku, po raz kolejny będziemy obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W ponad 100 krajach na całym świecie, po raz kolejny będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku wydarzenie organizowane jest we wtorek 9 lutego 2016 roku.

Zobacz także:

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI, SFI – z ang Safer Internet Day) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) od 2005 roku – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 będzie obchodzony pod hasłem: „Lepszy internet zależy od Ciebie!”. Organizatorzy zachęcali wszystkie szkoły, domy kultury, świetlice, organizacje pozarządowe, prywatne firmy, media i inne organizacje i instytucje do włączenia się w obchody i organizację lokalnych inicjatyw. Jak co roku wszystkie zgłoszone inicjatywy wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Ocenie będzie podlegała jakość merytoryczna, zasięg oraz innowacyjność podjętych działań.

Więcej informacji znajdziesz na polskich stronach saferinternet.pl lub międzynarodowych Safer Internet Day 2016: saferinternetday.org.