iPhone 5se i iPad Air 3 mogą pojawić się w marcu

Podczas konferencji Apple’a w marcu, firma może wprowadzić na rynek nowego iPada Air 3, budżetowego iPhone’a 5se oraz nowe paski dla Apple Watch.

Wiele osób zastanawia się, co Apple zaprezentuje na kolejnej konferencji. O ile czerwcowe WWDC 2016 jest pewnym wydarzeniem, to podobnie jak w zeszłym roku – Spring Forward, może odbyć się wiosenna konferencja Apple’a w marcu 2016 roku. Podczas wydarzenia prawdopodobnie mają zostać odsłonięte nowe produkty, ale jak zwykle Apple trzyma to w wielkiej tajemnicy.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że zobaczymy nowy zegarek Apple Watch 2, ale jest to raczej mało prawdopodobne. Doniesinia wskazują, że smartwatch Apple’a drugiej generacji ma pojawić się jesienią 2016 roku.

Najnowsze doniesienia wskazują, że może pojawić się Apple Watch z niewielką aktualizacją, która dodaje nową kamerę FaceTime lub nowe podzespoły firm trzecich, podobnie jak w przypadku pasków przygotowanych we współpracy z firmą Hermès. Osobiście uważam, że kamera do zegarka, to zbyt duża modyfikacja, aby mogła zostać zaprezentowana już wiosną, ale dodatkowe paski lub nowe akcesoria są bardziej możliwe. Nie spodziewałbym się więc w marcu zmian sprzętowych zegarka.

Apple Watch, iPad, iPhone

Na wrzesień 2015 imprezy, firma Apple wprowadziła swoje partnerstwo Hermes i zadebiutował nowe kolory na kilka Apple Obserwować zespołów, a może zobaczymy ten sam rodzaj aktualizacji w przypadku marca. Nowe kolory dla istniejących zespołów i zespołów w nowych materiałów może być w pracach. Apple jest również planuje wydanie watchOS 2.2 na lub tuż po wypadku.

Zobacz także: iPhone 5e – tak może nazywać się budżetowy iPhone na 2016 r.

Coraz częściej pojawiają się głosy, że podczas wiosennej  konferencji Apple’a może zadebiutować budżetowy 4-calowy iPhone, który miałby nazywać się iPhone 5se. To bardzo interesujące doniesienie i ciekaw jestem, czy jest jeszcze miejsce na mniejszy model iPhone’a.

Tańszy iPhone 5se miałby mieć dizajn stworzony przez połączenie iPhone’a 5s i iPhone’a 6. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną i najważniejsze parametry, to miałby być wyposażony w procesor A8 lub A9, wsparcie dla NFC Apple Pay, 8-megapikselowy aparat z tyłu, oraz wsparcie dla żywych zdjęć Live Photos. Ze względu na gabaryty iPhone 5se nie wspierałby technologii 3D Touch.

Czy Apple zdecyduje się na taki ruch? Czy jest zapotrzebowanie na 4-calowe smartfony? Być może jako użytkownik 5,5-calowego olbrzyma nie potrafię sobie wyobrazić przejścia na mniejszy model, ale są jeszcze rynki na świecie, na których taką niszę można zapełnić tańszym modelem bardzo dobrego urządzenia mobilnego.

Kolejne doniesienia sugerują, że możemy również zobaczyć iPada Air 3. generacji.

Niestety nie wiadomo nic o tym czy komputery Macbook Air z wyświetlaczem Retina zostaną w końcu wydane, pewne jest natomiast, że aktualizacja smartwtacha Apple Watch 2 jest w przygotowaniu, ale nie zostanie wydana na początku roku. Możliwe, że nowy zegarek zostanie zaprezentowany jesienią obok nowego iPhone’a 7.

Wiosenne plany wydawnicze Apple’a pozostają tajemnicą i jak zwykle przekonamy się podczas prezentacji.

źródło: MacRumors – March Event Could See Launch of iPhone 5se, iPad Air 3 and New Apple Watch Bands