Tryb nocny w iOS 9.3 w Centrum sterowania

Na kanadyjskich stronach Apple’a pojawił się zrzut ekranu z systemu iOS 9.3 na którym widoczny jest przełącznik trybu nocnego w Centrum sterowania.

Przełącznik trybu nocnego w Centrum sterowania iOS 9.3

Na kanadyjskich podstronach iOS 9.3 Preview został zamieszczony screen z najnowszej wersji systemu, na którym widoczna jest nowa ikona trybu nocnego (Night Shift) w Centrum sterowania iPada.

System iOS 9.3 jest obecnie w fazie beta, ale już wiemy, że przyniesie ze sobą sporo zmian w tym nowy tryb nocny. Nowy tryb został zaprojektowany, aby  zmniejszyć ilość światła niebieskiego emitowanego przez urządzenie z systemem iOS w godzinach wieczornych. Badania wykazały, że światło niebieskie może negatywnie wpływać na sen, zmieniając rytm dobowy organizmu człowieka.

Przełącznik trybu nocnego (ikona lampki nocnej) został umieszczony obok suwaka regulacji jasności wyświetlacza i posiada dwie opcje: Włącz teraz oraz Włącz do jutra.

Zobacz także: Apple wprowadza „tryb nocny” w iOS 9.3

Podczas gdy przełącznik jest pokazany na iPadzie Air, to prawdopodobnie nowa opcja w Centrum sterowania jest także na iPhone’ie, choć nie wiem, gdzie przełącznik zmieści się na mniejszym obszarze panelu. Screen z przełącznikiem Night Shift (trybu nocnego) nie został zamieszczony na amerykańskiej stronie opisu systemu iOS 9.3, na której w tym samym miejscu znajduje się zrzut z Apple News i kartą For You. Apple News nie jest jeszcze dostępny w Kanadzie i to jest prawdopodobnie powód, dlaczego grafiki są różne. Na polskich stronach Apple’a nie ma jeszcze sekcji poświęconej nowej wersji mobilnego systemu iOS.

Przełącznik do trybu nocnego będzie dostępny na 64-bitowych urządzeniach z systemem iOS 9.3. Zostanie umieszczony w Centrum sterowania oraz w Ustawieniach iPhone’a i iPada. Użytkownicy będą mogli tworzyć własne harmonogramy lub zezwolić systemowi iOS na włączanie trybu po zachodzie i wyłączanie o wschodzie słońca.

Przełącznik trybu nocnego zadebiutuje prawdopodobnie już w kolejnej becie iOS-a 9.3, która powinna zostać udostępniona w najbliższych tygodniach.

źródło: MacRumors – Apple Canada’s iOS 9.3 Preview Page Hints at Night Shift Toggle in Control Center