Czy tak będzie działał iOS 10 na iPhone’ie 7?

Zobacz na filmie, jak mógłby działać iOS 10 na iPhone’ie 7 – to nieoficjalny koncept kolejnej generacji iPhone’a i UI systemu iOS, który Ci się spodoba.

Koncept UI systemu iOS 10 na iPhone 7

Wiele koncepcji iPhone’a nowej generacji jest brzydkich i z pewnością nie wyszłyby spod ołówka Jony’ego Ive’a.Pojawiają się kapryśne fantazje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością wzornictwa przemysłowego. I  to dotyczy także konceptu iPhone’a 7 z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi i całkowitej rezygnacji z fizycznego przycisku Początek. Na pewno nie zobaczymy takiego projektu w najbliższej przyszłości, ale wygląda ciekawie!

Zobacz także: iPhone 7 na jakiego warto byłoby czekać

Nie oznacza to też, że koncepcja nie jest estetyczna i użyteczna, bo firma Apple w końcu wypuści iPhone’a bez krawędzi. Zanim to jednak nastąpi zobaczymy jeszcze wiele pomysłów i koncepcji, które sprzętowo nie będą doganiały wielu pomysłów na interfejs systemu iOS.

Powyższy film wideo z konceptem został przygotowany przez iPhone’a Tricks, na którym zobaczymy kilka ciekawych rozwiązań, które mógłby mieć interfejs użytkownika systemu iOS 10 i iPhone 7, na przykład:

  • przycisk Home (Początek)  zintegrowany z wyświetlaczem, który pozwala wykonywać o wiele więcej akcji i zadań, przesuwając po nim palcem w otwartych aplikacjach,
  • sposób przekształcania ikon aplikacji w  widżety – podobne jak na ekranie głównym w systemie Android
  • sposób, aby zmieścić więcej aplikacji w doku – po prostu przesuwając ikonę do paska skrótów pojawiałby się kolejny rząd na ikony.

Czy w ten sposób będzie działał iOS 10? Z pewnością nie, ale jest to bardzo możliwe spojrzenie na zastosowanie dobrych afordancji w przyszłych systemach iOS, może w iOS 20?

źródło: Cult of Mac – The future of UI for iOS 10… or iOS 20? via Redmond Pie – iPhone 7 Concept Shows Virtual Home Button, iOS 10 With Home Screen Widgets, More (Video)