Mapy Google wreszcie offline na Androida i iOS-a

Google udostępniło możliwość zapisywania dowolnych map do trybu offline na urządzeniach mobilnych – włącznie z wyszukiwaniem i nawigacją!

Google Mapy w trybie offline na urządzenia mobilne

Możliwość zapisywania map na urządzeniach mobilnych to doskonała funkcja przydatna podczas podróży gdy nie mamy dostępu do internetu, jest bardzo słaby sygnał, lub nie mamy jak naładować telefonu. Nie od dziś wiadomo, że funkcje nawigacji i GPS pożerają baterię w zastraszającym tempie.

Podczas podróży zagranicznych zaoszczędzimy także znacząco na transferze danych. To bardzo dobry ruch ze strony Google’a, bowiem nie ma lepszych map i nawigacji niż Google Maps!

Pobierz aplikację Mapy Google  na rządzenia z Androidem oraz na iPhone’a:

Około 60% miejsc na świecie nie ma obecnie dostępu do internetu, a nawet tam gdzie połączenie jest możliwe, często jest bardzo słabe. Więc z dużym prawodopobieństwem także Wy podróżując, często trafiacie do miejsc gdzie dostęp do sieci jest niemożliwy lub utrudniony. Zespół Map Google postanowił zmierzyć się z tym problemem i zaoferować rozwiązanie, które pokaże Wam drogę nawet gdy nie macie dostępu do sieci.

Pobieranie Map Google'a do trybu offline

Teraz możecie zapisać mapę na dowolnym urządzeniu mobilnym i skorzystać z niej wtedy, gdy połączenie z internetem nie będzie możliwe. Nawet gdy znajdziecie się na wiejskiej drodze czy w podziemnym garażu Mapy Google będą działać nieprzerwanie. Do tej pory mogliście zapisać offline jedynie konkretny widok mapy.

Mapy Google w trybie offline na urządzeniach z Androidem i iOS-em

Teraz w Mapach Google bez dostępu do sieci możecie korzystać z nawigacji samochodowej, wyszukiwać konkretne miejsca czy otrzymywać szczegółowe informacje o nich jak np. godziny otwarcia czy oceny.

Jak zapisać dowolną mapę w Mapach Google na smartfonie?

Mapę danego obszaru możesz pobrać poprzez wyszukanie interesującego Cię miejsca, miasta czy kraju i kliknięcie Pobierz lub poprzez wybranie w Mapach Google opcji Obszary Offline (Offline Areas) i naciśnięcie przycisku „+”. Po pobraniu obszaru, Mapy Google automatycznie przełączą się do trybu offline, gdy połączenie będzie bardzo słabe lub niemożliwe. Po wykryciu dostępu do sieci, aplikacja ponownie włączy tryb online, dając możliwość korzystania z pełnej wersji czyli np. sprawdzania natężenia ruchu drogowego na danej trasie.

W domyślnych ustawieniach Mapy są pobierane na urządzenie mobilne tylko w trybie Wi-Fi, by zapobiec zwiększonym opłatom za transmisję danych.

Jak pobrać mapę offline na smartfona?

Jeśli planujesz podróż do miejsca, gdzie komórkowa transmisja danych jest droga lub nie będziesz mieć dostępu do internetu, możesz zapisać mapę na swoim urządzeniu i używać jej offline.

  1. Sprawdź, czy masz połączenie z internetem i zaloguj się na swoje konto Google.
  2. Otwórz aplikację Mapy Google maps.
  3. Wyszukaj miejsce, na przykład „Warszawa”.
  4. Na dole kliknij pasek z nazwą szukanego miejsca.
  5. Kliknij menu w prawym górnym rogu three vertical dots.
  6. Aby zapisać mapę, wybierz Zapisz obszar offline. Dalej postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie.
  7. Aby wyświetlić mapę offline, wystarczy być poza siecią.

Jak pobrać Mapy Google do trybu offline? (Android i iOS - mobile)

Dzisiaj Google udostępniło nowe funkcje offline użytkownikom Map Google’a dla Androida, wszyscy będą mieli do nich dostęp w ciągu kilku najbliższych dni, a wersja na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) będzie dostępna niebawem.

Firma zapowiada także udostępnienie wkrótce  jeszcze więcej funkcji offline.

źródło: Blog Google Polska – Amanda Bishop, Product Manager; adaptacja: Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager – Mapy Google: Zwiedzaj i oglądaj świat… z internetem lub bez!, Pomoc Google Mapy na komórki – Jak pobrać mapę offline?