Mapy Google 3.0 z trybem offline i wyszukiwaniem głosowym

Google odświeżyło dzisiaj natywną aplikację Mapy Google na iOS-a i Androida, dodając kilka znaczących funkcji, miedzy innymi asystenta nawigacji (pasa ruchu), ulepszony tryb offline i wyszukiwanie głosowe.

Mapy Google 3.0 z trybem offline

Główną zmianą w Google Maps 3.0 jest możliwość zapisania map do trybu offline, dzięki czemu można z nich korzystać bez połączenia z internetem, co daje im jeszcze wiekszą przewagę nad wbudowanymi mapami Apple’a w iOS-ie. Chociaż wcześniej można było zapisać mapy wpisując „OK maps” w polu wyszukiwania, to w wersji 3.0 możemy to zrobić klikając na dedykowany przycisk w menu i synchronizować zapisane mapy na różnych urządzeniach.

Zobacz także: Mapy Google wreszcie offline na Androida i iOS-a

Dodanie funkcji tryb offline dla map znacząco ułatwi korzystanie z map Gogle’a za granicą i w podróży, gdy nie zawsze jesteśmy podłączeni do internetu. Dodatkowo znacząco zmniejszy się zużycie baterii!

Google Maps 3.0

Google Maps w trybie offline

Nie martw się, jeśli nie jesteś w trybie online. Przed wyruszeniem na następne wakacje, wycieczkę, czy podróż ze znajomymi, sprawdzić teren i dotknij miejsce arkusza z informacjami, a następnie wybierz „Zapisz mapę, by używać jej offline”. To wszystko!

Aby znaleźć mapy zapisane w trybie offline, musisz być zalogowany. Wybierz na ikonę Profilu obok pola wyszukiwania w prawym górnym rogu, a następnie przejdź do sekcji z zapisanymi mapami.

Nowa funkcja „Zapisz mapę, by używać jej offline” widoczna jest na poniższym zrzucie ekranu.

Mapy Google 3.0 tryb offlineMapy Google - zobacz w pobliżu

Niektóre z funkcji są dostępne tylko po zalogowaniu na swoje konto Google. Na przykład, musisz się zalogować, aby zobaczyć miejsca, które zostały zapisane w Mapach Google na wszystkich urządzeniach i mieć dostęp do listy ostatnio zapamiętanych lub wyszukiwanych miejsc.

Co nowego w Google Maps 3.0:

  • nawigacja turn-by-turn z asystentem pasa ruchu i szybkim dostępem do przeglądu tras (tylko USA i Kanada)
  • szczegółowa nawigacja pokazuje teraz odległość i godzinę przyjazdu oraz umożliwia szybkie wyświetlenie alternatywnych tras
  • zapisywanie map w trybie offline, zarządzanie na niestandardowej liście i korzystanie z nich bez połączenia z internetem
  • wyświetlanie całkowitego czasu podróży pieszo czy transportem miejskim, filtrowanie wyników wyszukiwania dla restauracji, barów i hoteli po ocenach, cenie, godzinach otwarcia (tylko w USA)
  • po zalogowaniu się możesz wyświetlić listę „Miejsca do ocenienia” z miejscami niedawno przez siebie zapisanymi lub wyszukiwanymi
  • jeśli zainstalowano aplikację Uber, otwórz ją bezpośrednio z Google Maps, dostęp do kontaktów iPhone’a lub iPada bezpośrednio z aplikacji Google Maps
  • dotknij i przytrzymaj w dowolnym miejscu na mapie, aby upuścić pinezkę
  • wyszukiwanie głosowe – szukaj bez wpisywania za pomocą Google Voice Search
  • pasek skali do oszacowania odległości na mapie
  • poprawki błedów

Wszystkie nowości w Mapach Google 3.0 zostały opisane na oficjalnym blogu: Google Lat Long: Get on the road, go off the grid, or plan the perfect weekend with the Google Maps.

Aplikację pobierzecie oczywiście bezpłatnie na urządzenia z iOS-em i Androidem, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play