iTunes Movies już działa na Apple TV

Polscy użytkownicy nowego Apple TV mieli problemy z odtwarzaniem filmów z iTunes Movies, ale już dzisiaj mogą w pełni korzystać z biblioteki filmów na życzenie.

iTunes Movies na nowym Apple TV już działa w Polsce

Wczoraj pisaliśmy, że Apple pracuje nad naprawieniem problemu z programem iTunes na nowym Apple TV 4. generacji. Dzisiaj już można wypożyczać i oglądać filmy w polskim sklepie iTunes Movies.

Nie trzeba wykonywać żadnych aktualizacji, awaria była spowodowana prawdopodobnie konfiguracją dostępów sklepu iTunes po stronie serwerów Apple’a – tego dokładnie nie wiem.

Za to właśnie lubię Apple’a, że pomimo wpadek, które przydażają się premierze nowych produktów, działa szybko i eliminuje błędy od razu. W tym przypadku to „od razu” trwało około 5 dni, ale to i tak jest szybciej niż robi to jakakolwiek inna firma technologiczna. Na przykład system Android 6.0 pojawił się na moim Nexusie 7 dopiero w tym tygodniu, chociaż jego premiera miała miejsce miesiąc temu, dla porównania iOS 9 dostepny jest dla wszystkich w tym samym momencie. Ot dlaczego wolę standardy Apple’a.

W aplikacji iTunes Filmy na Apple TV 4. generacji możecie oglądać kupione wcześniej filmy oraz wypożyczyć albo kupić gorące nowości. W przedsprzedaży dostepny jest najnowszy James Bond 007 – Spectre w cenie 16,99 euro, czyli 72 zł – to koszt dwóch biletów do kina, a film możecie oglądać ile razy chcecie.

Miłego oglądania i wszyscy, którzy byli zawiedzeni nowym Apple TV ze względu na brak iTunes Movies mogą być spokojni – tak drodzy koledzy blogerzy, wyjmijcie Apple TV z koszy na śmieci, do których już mieliście wyrzucać to urządzenie.