iTunes Filmy na nowym Apple TV w Polsce

Apple wkrótce udostępni poprawkę, która umożliwi odtwarzanie filmów z polskiego sklepu iTunes Movies na nowym Apple TV 4. generacji.

iTunes Movies (Filmy) Apple TV 4. generacji

Aktualizacja (7.11.2015 r.) iTunes Movies już działa na Apple TV

Wielu posiadaczy nowego Apple TV jest oburzona, że podstawowa funkcja urządzenia, jaką jest streaming filmów ze sklepu iTunes Movies nie działa w Polsce. Dobrą wiadomością jest to, że Apple ma świadomość tego błędu i intensywnie pracuje nad jego rozwiązaniem. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, poprawka ma być bardzo szybko udostępniona. Jednak wśród wielu niesmak pozostał.

Również na moim Aple TV 4. generacji aplikacja iTunes Movies (Filmy) jest jedynie atrapą. Czym to się objawia? Ikona aplikacji jest dostępna natomiast po wejściu do serwisu możemy pooglądać sobie tylko listę dostępnych pozycji. Po wybraniu filmu pojawia się ekran z tytułem i znaczkiem ładowania (zdjęcie poniżej).

W efekcie nie jesteśmy w stanie obejrzeć filmu z iTunesa na najnowszym, rewolucyjnym Apple TV.

Działanie iTunes Filmy na nowym Apple TV w Polsce

Jak oglądać filmy z iTunesa na nowym Apple TV w Polsce, zanim Apple naprawi ten błąd?

Na pocieszenie dodam, że posiadacze iPhone’a, iPada, iPoda lub Maca, mogą streamować na Apple TV wybrany film z iTunesa i oglądać go na dużym ekranie – ale nie taka idea przyświecała temu urządzeniu :)

Jak sklonować obraz z iPhone’a, iPada lub Maca na Apple TV i oglądac filmy na dużym ekranie?

  1. Wejdż do sklepu iTunes na iPhone’ie, iPadzie, iPodzie lub komputerze Mac.
  2. Na dole ekranu urządzenia mobilnego wysuń Centrum sterowania i upewnij się, że jesteś połączony z tą samą siecia Wi-Fi co Apple TV. Na komputerach Mac funkcja AirPlay dostąpna jest na pasku zadań na Pulpicie w prawym górnym rogu.
  3. Włącz AirPlay i wybierz Apple TV.
  4. Włącz Klonowanie.
  5. Włącz wybrany film w iTunesie – po uruchomieniu filmu obraz będzie zmaksymalizowany.

AirPlay - klonowanie obrazu na Apple TV 4. generacji

Wszyscy, którzy są poirytowani tym, że ITunes Movies nie działa mogą być spokojni: Aplikacja Filmy będzie wkrótce działać na Waszych urządzeniach. Być może jeszcze w przyszłym tygodniu. Z informacji od Apple’a, którą otrzymaliśmy wiemy, że stanie się to bardzo szybko.

Poprawka może wyjść jako mniejsza aktualizacja tvOS 9 lub modyfikacja na serwerach usługi iTunes. W tym drugim przypadku nie będzie trzeba aktualizować oprogramowania, wystarczy sprawdzać w aplikacji czy filmy się ładują.

Jak tylko filmy zaczną działać na Apple TV damy Wam znać. Już działają :)