Surface Pro 4, Surface Book i inne nowości od Microsoftu

Microsoft zaktualizowało swoją opaskę Band, pokazało nowe smartfony Lumia 950 i 950 XL, tablet Surface Pro 4 oraz pierwszego laptopa Surface Book i wieiel więcej.

Microsoft Lumia 950 i Lumia 950 XL

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft zaprezentował sporo nowych urządzeń, które są godną odpowiedzią na nowinki Apple’a i Google’a. Niegdyś gigant elektroniki użytkowej na świecie, teraz producent trochę mniej popularny, ale robiący wystarczająco dużo, aby wzbudzić zainteresowanie technologicznych geeków. Po dzisiejszej prezentacji można śmiało powiedzieć, że Microsoft nie odchodzi do cienia i wciąż próbuje zmienić nasz sposób widzenia technologii i informatyki.

 Microsoft Band

Zaktualizowana opaska fitness o nazwie Microsoft Band posiada nowy dizajn i można śmiało przyznać, że jest to smartwatch. Zespół projektantów stworzył bardziej smukłe urządzenie, z metalową ramką wokół ekranu. Inteligentny opasko-zegarek jest przeznaczony dla ludzi, którzy prowadzą aktywny tryb życia ale także dla tych, którzy bardziej dbają o swoją kulturę fizyczną.

Microsoft Band

Funkcje smartwatcha mogą konkurowac z innymi topowymi modelami zegarków innych producentów. Posiada wbudowany GPS, barometr, czujnik UV, śledzenie spalanych kalorii i funkcji życiowych oraz inteligentne powiadomienia. Obsługuje takie aplikacje mobilne jak Uber, RunKeeper, Starbucks, Subway i Twitter, a także może być sterowany głosem przez asystenta głosowego Cortana.

Najnowszy Microsoft Band jest kompatybilny z systemem Windows 10, Android i iOS – jest więc urządzeniem cross-platformowy, dzięki czemu nie musisz posiadać Microsoft Lumii, aby z niego korzystać. Minusem jest jednak cena, Microsoft band dostępny jest w przedsprzedaży za 249 dolarów – jest to jednak wciąż niższa cena niż za najtańszego Apple Watcha.

Oficjalna strona internetowa opaski/smartwatcha Band.

Lumia 950 i 950 XL

Gigand z Redmond pokazał także dwa nowe flagowe smartfony Lumia 950 i 950 XL, które jednak nie stanowią zbyt dużego zagrożenia dla konkurencyjnych marek.

Lumia 950 i 950 XL posiadają odpowiednio 5,2-calowy i 5,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości WQHD. Większy model działa pod ośmiordzeniowym procesorem Snapdragon 810 , natomiast mniejszy pod Snapdragonem 808. Oba posiadają sportowe kamery 20 Mpix z możliwością zapisu wideo w jakości 4K. Wewnątrz znajdziemy 32 GB na dane i aplikacje. Dodatkowo posiadają wbudowane złacze USB typu C, pozwalające na naładowanie smartfona do połowy w 30 minut. Co ciekawe oba chłodzone sa cieczą i posiadają wsparcie dla funkcji Continuum umożliwiającą kontunuowanie pracy na innym urządzeniu z Windowsem 10.

Lumia 950 XL pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu za 649 dolarów, a mniejszy model smartfona Lumia 950 będzie kosztować o 100 dolarów mniej, czyli 549 dolarów.

Oficjalna strona internetowa Lumii 950 XL.

HoloLens

Choć firma Apple nie weszła jeszcze do gry w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości (VR), to urządzenia typu Google Glass i Cardboard stają się coraz bardziej popularne. HTC i Samsung mają także swoje rozwiązania VR, a teraz Microsoft zamierza uruchomić swoje okulary HoloLens. Dziś firma pokazała swoje holograficzne urządzenie, które będzi emiało zastosowanie w biznesie i rozrywce. Co odróżnia rozwiązanie Microsoftu od innych tego typu urządzeń? HoloLens może działać samodzielnie, nie wymaga żadnych kabli ani zdalnego połączenia z komputerem PC.

Zestaw do wirtualnej rzeczywistości przypomina bardzo futurystyczne, choc nieporęczne , okulary przeciwsłoneczne. HoloLens korzysta z czujników do pomiaru przestrzeni w której znajduje się użytkownik i wykorzystuje rzeczywiste przedmioty i powierzchnie do projekcji obrazów 3D, wideo i innych treści.

Microsoft HoloLens

Microsoft pokazał grę „Project X-Ray”, która wykorzystuje technologię mapowania przestrzennego do rozmaitych symulacji na ścianach np. salonu. Możliwości są ograniczone jedynie do tego, co deweloperzy mogą sobie wymyślić i stworzyć. Od dziś, deweloperzy mogą ubiegać się o ten przywilej za uwaga 3 000 dolarów…

Microsoft Surface Pro 4

W ślad za Google’em i Apple’em podąża także Microsoft, który zdaje sobie sprawę, że użytkownicy potrzebują hybrydowych urządzeń, które są połączeniem tabletu i laptopa. Prawdą jest jednak, że Microsoft robi to od lat. Dziś Microsoft ogłosiło prawdopodobnie najbardziej atrakcyjne rozwiązania jaki epokazano do tej pory.

Surface Pro 4 ma 13,3-calowy wyświetlacz PixelSense, o gęstości pikseli 267 ppi (5 milionów pikseli na ekranie) i jest pokryty przez bardzo cienką wartwę 0,4 mm wykonaną z Gorilla Glass. Posiada także nowy chipset G5 zaprojektowany przez Microsoft oraz nowy rysik Surface Pen z 1024 poziomami nacisku. Ten niedawno zmodernizowany rysik posiada również na drugim końcu elektroniczną „gumkę” i może pracowac nawet rok na jednym ładowaniu baterii! Surface Pro 4 dostępny jest w czterech kolorach: srebrnym, złotym, czerwony i niebieskim.

Specyfikacja obejmuje do 1 TB pamięci masowej oraz 16 GB pamięci RAM – Microsoft twierdzi, że jest o 30 procent szybszy niż Surface Pro 3. Podobnie jak w inne hybrydy tabletu i laptowa, Surface Pro 4 posiada magnetyczne złącze do doczepianej klawiatury. Ceny zaczynają się od 899 doalrów, a produkt pojawi się w sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

Oficjalna strona internetowa tabletu Surface Pro 4.

Microsoft Surface Book i Surface Pro 4

Surface Book

Google ma swojego Chromebooka Pixel, a teraz firma Microsoft udostępniła swój pierwszy laptop Surface Book – i to jest trochę dziwne. Zawias wygląda bardziej jak zapięcie od zegarka, niż tradycyjny zawias notebooka. Surface Book posiada także wyświetlacz  PixelSense 267 ppi o wymiarach ieco ponad 13,5 cala. Ma podświetlaną klawiaturę i jest prawie niesłyszalny podczas użytkowania.

Wewnątrz, Surface Book korzysta z najnowszych procesorów Intel Core i5 i i7, oraz procesora graficznego NVIDIA GeForce z pamięcią GDDR5. Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to „najszybszy 12-calowy laptop jaki kiedykolwiek wykonano na świcie”.

Surface Book będzie dostępny w sprzedaży od 26 października w cenie od 1 499 dolarów.

Oficjalna strona internetowa laptopa Surface Book.

źródło: 9TO5Google – Microsoft updates Band, takes on premium Chromebook and Android tablets w/ new Surface Pro 4 & first Surface Book laptop, more