Android vs. iOS według kontynentu

Zobacz udział procentowy użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów z systemem Android oraz iOS na wszystkich kontynentach (stan na 2. kwartał 2015 r.).

W zeszłym tygodniu Google zaprezentowało nowego Nexusa 6P i Nexus 5X, ogłoszając jednoczesnie, że osiągnięto 1,4 miliarda aktywnych smartfonów z systemem Android na całym świecie.

Analizując użycie mobilnych systemów operacyjnych na smartfonach widać, że najwięcej użytkowników systemu Android jest w regionie Ameryki Łacińskiej (65%) oraz Azji i Pacyfiku (60%) – gdzie jest prawie 5 razy mniej użytkowników iPhone’ów (z systemem iOS). Tylko w Ameryce Północnej – rodzimym rynku firmy Apple – widać, że różnica jest najmniejsza, choć i tak króluje Android (38%) w porównaniu z 28% udziału iOS-a.

W przypadku tabletów róznice między oboma systemami mobilnymi sa znacznie mniejsze. W regionach Ameryki Łacińskiej i Europy widać, że użytkowników Androida jest 2,5 razy więcej niż użytkowników iPadów (systemu iOS). W krajach Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej udział obu systemów na tabletach jest prawie wyrównany i waha się w okolicach 18-15%.

Zobacz udział procentowy użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS na wszystkich regionach świata.

Android vs. iOS na kontynentach (stan na październik 2015 r.)

W badaniu zadano pytanie: pod jakim systemem operacyjnym działa Twój smartfon/tablet? Wśród pytanych byli internauci w wueku od 16 do 64 lat.

źródło: globalwebindex – Android versus iOS