Android 6.0 Marshmallow już dziś w trybie OTA

Jesteście gotowi na aktualizację systemu Android 6.0 Marshmallow? Google zapowiedziało wypuszczenie dziś aktualizacji OTA dla wybranych urządzeń Nexus.

Android 6.0 Marshmallow w trybie OTA

Zgodnie z oczekiwaniami Google rozpocznie dzisiaj udostępnianie aktualizacji nowego systemu mobilnego Android 6.0 Marshmallow – build oznaczony numerem MRA58K. Na oficjalnym blogu Official Android Blog (link w źródle artykułu) czytamy, że właściciele wybranych Nexusów od dziś będą mogli zainstalować nowego Androida.

Oczywiście, nowy Nexus 5X i Nexus 6P będzie od razu sprzedawany z systemem Android 6.0. Najnowszy mobilny system Google’a ma być najsłodszym i najlepszym systemem Android, jaki do tej pory został wydany. Oprócz nowych funkcji i dostępnej pomocy w każdym momencie, system ma działać dłużej na jednym łądowaniu baterii, a nowe uprawnienia aplikacji, mają dawać jeszcze większą kontrolę nad naszą prywatnością.

Na jakich urządzeniach i jak zainstalować Androida 6.0 Marshmallow?

Według wpisu na blogu, nowy Android 6.0 Marshmallow zostanie udostępniony już dziś dla urządzeń Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 (2013), Nexus 9 oraz Playera.  Aktualizacja ma być od razu dostępna w trybie over-the-air (OTA), czyli będzie ją można pobrać i zainstalować bezpośrednio na urządzeniu – wystarczy być połączonym z siecią Wi-Fi.

Aby sprawdzić, czy Android 6.0 jest już gotowy do pobrania dla Twojego Nexusa musisz wejść w Ustawienia → Informacje o tablecie/telefonie → Aktualizacje systemu → Sprawdź aktualizację. Na moim Nexusie 7 z 2013 roku w wersji z Wi-Fi nie ma jeszcze dostępnego uaktualnienia. Jeśli tylko się pijawi, dam Wam znać w tym wpisie.

Dla niecierpliwych dostępne są także do pobrania obrazy systemu Android 6.0 na stronie serwisu Google Developers – Nexus Files for Developers – Factory Images for Nexus Devices. Zachęcam jednak, aby poczekać, aż aktualizacja pojawi się na Twoim urządzeniu. Proces aktualizacji w trybie OTA jest szybszy i nie wymaga wykonywania dodatkowych czynności.

Biorąc pod uwagę udostępnianie przez Google’a poprzednich aktualizacji Androida, może ona pojawić się u wszystkich dopiero za kilka dni. Warto sprawdzić od czasu do czasu, może Wasze urządzenie znajduje się akurat w pierwszej kolejności do wykonania update’u?

Dajcie znać, jeśli już macie Marchmallowa i właśnie go instalujecie!

Więcej na temat nowego Androida, jego funkcji i możliwości przeczytasz na oficjalnej stronie systemu.

źródło: Official Google Blog – Get ready for the sweet taste of Android 6.0 Marshmallow