Dlaczego Google wydało Android Wear na iOS-a?

Urządzenia działające na systemie Android Wear są już kompatybilne z iPhone’ami. Dlaczego Google postanowiło umożliwić współdziałanie zegarków ze smartfonami działającymi na innej platformie?

Obecnie aż sześć modeli iPhone’ów działa pod systemem iOS 8.2 lub nowszym, a już za kilka dni dołączą kolejne nowe iPhone’y 6s lub 7. Google postanowiło dołączyć ogromną liczbę urządzeń Apple’a do urządzeń, które działają ze smartwatchami z Androidem.

Na razie tylko smartwatch LG Urbane otrzymał wsparcie dla urządzeń z iOS-em, ale już wkrótce dołączą do niego zegarki Asusa, Huawei i Motoroli. Do tej pory platforma Android Wear Google’a była kompatybilna tylko z telefonami działającymi pod systemem Android 4.3 Jellybean lub nowszym. Biorąc pod uwagę powolny cykl aktualizacji tego systemu urządzenia takie stanowią tylko 60% urządzeń z systemem Android zgodnych z zegarkami z Android Wear.

Dlaczego Google wypuściło Android Wear na iOS-a?

Osiem miesięcy po premierze najnowszego Androida Lollipop, Google może pochwalić się zaledwie 13% urządzeń z Androidem,na których działa jego najnowszy mobilny system operacyjny. Dla porównania, według statystyk Mixpanel,  iOS 8.4  Apple’a został zainstalowany na ~40% urządzeń w tylko tydzień od jego wydania.

Czy rozszerzenie kompatybilności zegarków z Androidem Wear pozwoli na zwiększenie udziału tych urządzeń na globalnym rynku smartwatchów? Na pewno w pewnym procencie tak, natomiast dla właścicieli iPhone’ów zawsze lepszym rozwiązaniem będzie zakup smartwatcha z ekosystemu Apple’a, czyli Apple Watcha.

źródło: Business Insider – Why Google just made Android Wear compatible with iPhones