Mobilny BB-8 od Sphero to zabawka dla każdego

Dawno żadna zabawka nie zachwyciła mnie tak, jak robot BB-8 od Sphero, który został wyprodukowany z okazji premiery siódmej części filmu Star Wars (Gwiezdnych Wojen 7).

Robot BB-8 od Sphero (Star Wars)

Jeden z bohaterów najnowszej części filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy (oryg. Star Wars: Episode VII The Force Awakens) już od jutra może jeździć po Twoich panelach. Uroczy interaktywny robot BB-8 został wyprodukowany przez firmę Sphero i każdy może go mieć za ok. 150 dolarów (570 zł).

BB-8 od Sphero i Disneya to zabawka w kształcie kuli, która jest odwzorowaniem jednego z bohaterów kolejnej części Star Wars, który swoją premierę będzie miał 18 grudnia 2015 roku. Pomimo, że robot to miniaturowa wersja BB-8, jest prawdopodobnie jedną z najlepszych zabawek jakie Disney mógł wydać.

Aplikacja mobilna do robota BB-8 od Sphero

Podobnie jak w inne produkty firmy Sphero, BB-8 sterowany jest przez aplikację mobilną na iOS-a i Androida. Po sparowaniu droida z aplikacją, można nim sterować lub uruchomić jeden z trzech dostępnych trybów: Driving, Holographic Messaging i Patrol. W drugim trybie, po polsku wiadomości holograficzne, Sphero wykorzystało technologię augmented reality – działanie możesz zobaczyć na poniższym filmie.

W trybie Patrol, można ustawić stały tor poruszania się robota w oparciu o czujniki: żyroskop i akcelerometr. Firma Sphero zdecydowała się na takie rozwiązania, żeby zachęcić dzieci już od najmłodszych lat do nauki programowania.

BB-8 jest nowym rodzajem zabawki, która łączy nowoczesną technologię, naukę i rozrywkę na naprawdę wysoki i dobrym poziomie. To nie jest pluszowa zabawka, to jest prawdziwy, fizyczny robot. W odróżnieniu od pozostałych robotów od Sphero, w BB-8 poprawiono kilka wewnętrznych układów i parametrów. Jedną z zauważalnych zmian jest to, że głowa BB-8 trzyma się na magnesach. PO raz pierwszy wykorzystano także Bluetootha, a indukcyjna ładowarka może być podłączana przez port USB.

Ale najlepsza część w tej małej, mieszczącej się w dłoni zabawce to malutkie antenki, które posiada oryginalny bohater filmu. Jestem pewien, że sam spędziłbym kilka dobrych godzin na zabawie z tym robotem!

Zabawka BB-8 od Sphero będzie dostępna już o północy w cenie ok. 600 zł (sprawdź listę sklepów w Polsce).

Lepiej działać szybko – mam przeczucie, że będzie duże zapotrzebowanie. W najgorszym przypadku, zawsze można spróbować stworzyć własnego robota :P

Robot BB-8 Star Wars 7 - Sphero

źródło: Sphero, engadget – Sphero’s BB-8 is the 'Star Wars’ toy everyone will want