Gdzie oglądać Keynote WWDC15 na żywo?

W poniedziałek 8 czerwca 2015 r. możesz oglądać WWDC15 na żywo. Zobacz, jak oglądać konferencję Apple’a na komputerach z Windowsem, Macach i urządzeniach mobilnych.

Kiedy, i gdzie oglądać konferencję Apple WWDC 2015

Aktualizacja: Konferencja Apple na żywo 21 marca 2016 r.

Już jutro, w poniedziałek 8 czerwca 2015 roku, o godzinie 19.00 czasu polskiego, rozpocznie się coroczna konferencja dla deweloperów WWDC 2015. Konferencja odbędzie się już po raz 26. Apple już kończy ostatnie przygotowania dekorując Moscone West w San Francisco.

Według informacji i przecieków, Apple zaprezentuje nową odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 9 dla iPhone’a, iPada i iPoda touch, nowy system OS X 10.11 dla komputerów Mac, nowy serwis muzyczny Apple Music (po przejęciu Beats), nowy Apple TV, nowe komputery Mac i wiele więcej.

Jeśli akurat nie jesteś w San Francisco, zobacz jak i gdzie oglądać strumieniowo transmisję na żywo z tegorocznej konferencji.

Apple zwykle pozwala na oglądanie swoich wydarzeń tylko na urządzeniach Apple’a. Ale można obejść to ograniczenie i możliwe jest oglądanie WWDC 2015 na urządzeniach mobilnych z Androidem i na komputerach z systemem Windows. Jeśli chcesz oglądać tegoroczne Keynote z WWDC 15, sprawdź poniższe wskazówki.

Oglądaj transmisję online z konferencji Apple WWDC 2015 (na żywo)

Keynote WWDC 2015 (czas Warszawa i San Francisco)

Pobierz przypomnienie o wydarzeniu do swojego kalendarza: Apple Keynote WWDC 2015, 8 czerwca 2015 godz. 19.00 CEST.

Mac (OS X):

Jeżeli posiadasz Maca lub Macbooka z systemem OS X 10.8.6 ub nowszym oraz zainstalowaną przeglądarkę Safari 6.0.5 lub nowszą, możesz bardzo szybko i prosto oglądać konferencję Apple’a na żywo. Wystarczy, że uruchomisz przeglądarkę i przejdziesz pod adres URL: apple.com/live

iPad, iPhone lub iPod touch (iOS):

Jeżeli jesteś w podróży i chcesz obejrzeć WWDC na urządzeniu mobilnym z systemem iOS, to otwórz powyższy adres internetowy w przeglądarce Safari pod systemem iOS 6 lub nowszym.

Możesz także zainstalować aplikację WWDC i oglądać transmisję online konferencji w zakładce Videos. Appke pobierzesz ze sklepu iTunes tutaj.

PC (Windows, Linux) i Android:

Niestety, streaming na żywo działa oficjalnie tylko na urządzeniach Apple’a. Na szczęście można obejść to ograniczenie i obejrzeć konferencję na komputerach z Windowsem i smartfonach oraz tabletach z systemem Android.

Zobacz, jak oglądać WWDC15 pod Windowsem, Linuxem i Androidem: 
Pobierz i zainstaluj na swoim komputerze popularny program do internetowego strumieniowania wideo VLC. Program pobierzesz na oficjalnej stronie programu. Aplikacja mobilna na Androida dostępna jest w sklepie Google Play. Następnie postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Uruchom program VLC na komputerze z Windowsem/Linuxem, lub aplikację mobilną na tablecie lub smartfonie z Androidem.
 2. Wybierz z menu opcję Otwórz strumień internetowy (Open Network Stream) a w aplikacji VLC na Androida wybierz Otwórz adres MRL (Otwórz strumień sieciowy).
 3. W oknie wklej poniższy URL:
 4. Uruchom stream jutro o godz. 19.00 czasu polskiego.

Streaming URL na Androidzie przez aplikację VLC

Apple TV:

Na urządzeniu Apple TV 2. lub 3. generacji z oprogramowaniem Apple TV 6.2 lub nowszym należy w menu gównym otworzyć kanał Apple Events (Wydarzenia Apple’a), aby obejrzeć wydarzenie na żywo na ekranie telewizora. Należy pamiętać, że kanał Wydarzenia zwykle pokazuje się w dniu imprezy.

Godziny konferencji Apple w różnych strefach czasowych

Według czasu polskiego konferencja rozpocznie się o godzinie 19.00, czyli 10.00 a.m. PDT. Poniższa tabela przedstawia godziny rozpoczęcia konferencji w różnych strefach czasowych (Znajdź swoją strefę (miasto na świecie), aby dowiedzieć się, o której godzinie rozpocznie się event Apple’a).

 • San Francisco, USA – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 10:00
 • Nowy Jork, USA – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 13:00
 • Londyn, Wielka Brytania – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 18:00
 • Paryż, Francja – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 19:00
 • Berlin, Niemcy – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 19:00
 • Warszawa, Polska – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 19:00
 • Europa Centralna – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 19:00
 • Moskwa, Rosja – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 20:00
 • Europa Wschodnia – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 20:00
 • New Delhi, Indie – poniedziałek, 8 czerwca o godz. 22:30
 • Pekin, Chiny – wtorek, 9 czerwca o godz. 1:00
 • Tokio, Japonia – wtorek, 9 czerwca o godz. 2:00
 • Sydney, Australia– wtorek, 9 czerwca o godz. 3:00
 • Auckland, Nowa Zelandia – wtorek, 9 czerwca o godz. 6:00

Keynote WWDC15 w różnych strefach czasowych

Szczegóły i agendę z całego tygodnia konferencji znajdziesz w aplikacji mobilnej i na stronie dla deweloperów: developer.apple.com/wwdc

źródło: Apple Events