Kampania brytyjskiego operatora Three

Zobacz ciekawą kampanię reklamową, brytyjskiego operatora komórkowego Three, której hasło przewodnie brzmi „When stuff sucks make it right”.

Three - When stuff sucks make it right

Polscy operatorzy komórkowi dawno nie zaskoczyli nas niczym nowym, zabawnym, czymś co byłoby cool. Orange uspójnił komunikację dodając smutne, płaskie, pomarańczowe piktogramy, Play cały czas zanudza nas „gwiazdami”, które są w Play, T-Mobile chyba ostatnio siedzi cicho, a Plus chcąc być cool podkolorował swój wizerunek i zatrudnił hipsterskich niehipsterów w reklamach (nie wrócą już czasy Mumio).

Jednym słowem nuda u nas, żeby chociaż oferta była nietuzinkowa… Naszym operatorom od dawna brakuje odwagi i finezji – przynajmniej w przekazie do młodego pokolenia! My naprawdę nie jesteśmy nudnym społeczeństwem!

Dlatego proponuję zobaczyć, jak reklamuje się brytyjska sieć Three, próbując wprowadzić rewolucję na swoim rynku pod przewodnictwem… Muppeta! Czy oferta naprawia to co inni robią do bani?

Kampania marketingowa Three #makeitright

Three - When stuff sucks make it right (free 4G)

Według najnowszego przekazu marketingowego brytyjskiego operatora komórkowego Three, branża telefonii komórkowej jest do bani i wreszcie ktoś musi temu zaradzić.

Kampania wystartowała pod hasłem „When stuff sucks make it right” (z ang. „Kiedy coś jest do bani, trzeba to naprawić”). Operator Three chce zmienić wszystko i zrobić małą rewolucję na rynku brytyjskich operatorów. Zmiany jakie zostaną wprowadzone to przede wszystkim zniesienie drogich opłat roamingowych (lub ich brak w wybranych krajach) oraz brak opłat za korzystanie z sieci 4G.

Three - When stuff sucks make it right - korzyści

Pod hashtagiem #makeitright rozpoczęła się kampania w mediach społecznościowych a twarzą marki jest postać o imieniu Jackson wyglądająca jak bohater z Muppet Show. Cała komunikacja jest bardzo spójna i firma zadbała o najmniejsze szczegóły. To Jackson wzywa do bojkotu innych operatorów i odpowiada, żeby #zrobićtodobrze.

Na stronie operatora można znaleźć także biografię bohatera:

Cześć. Nazywam się Jackson. Mam 24 lata. I mam 3 stopy i 3 cale wzrostu!
Chcę, aby rzeczy, które są do kitu… zrobić lepiej, rozumiesz? Nie tylko dla małych facetów takich jak ja, ale dla wszystkich. Chcę zainspirować wszystkich do tego samego, do zmiany sytuacji…

Zobacz dwie nowe reklamy, w których rolę główną odgrywa właśnie Jackson. Zobacz reklamy i oceń sam. Stronę internetową kampanii znajdziesz w źródle tego artykułu.

Three – When stuff sucks #makeitright (puppet advert)

Three – Jackson speaks out #makeitright (puppet advert)

źródło: Three – When stuff sucks make it right!