Odtwarzacz YouTube na iPadzie bez trybu pełnoekranowego

Zagnieżdżone filmy z YouTube’a w mobilnej przeglądarce Safari lub Chrome na iPadzie od teraz bez trybu pełnoekranowego.

Pełny ekran YouTube - odtwarzacz na iPadzie

Wygląda na to, że Google chce, żebyśmy częściej używali natywnej aplikacji mobilnej YouTube. Jeśli jeszcze nie zauważyliście, to odtwarzacz YouTube’a w mobilnych przeglądarkach internetowych na iPada nie posiada opcji „Pełny ekran”. Od teraz nie jest możliwe włączenie trybu pełnoekranowego w zagnieżdżonym odtwarzaczu na stronach internetowych, które wyświetlacie na iPadzie.

Zmiana nie dotyczy aplikacji mobilnej na iPada, na której możecie powiększyć odtwarzane wideo, oraz nie dotyczy zagnieżdżonych filmów YouTube’a na stronach w przeglądarkach na iPhone’ie i iPodzie touch.

Na poniższym screenie możecie zobaczyć, że umieszczony film na stronie i wyświetlany w odtwarzaczu YouTube na iPadzie wygląda teraz tak jak na komputerach stacjonarnych, oprócz tego, że nie posiada przycisku przełączenia na fullscreen.

Zagnieżdzony odtwarzacz YouTube'a w przeglądarce na iPadzie

W playerze wciąż można zmienić rozdzielczość wideo, włączyć i wyłączyć napisy, dodać wideo do listy odtwarzania lub przejść do aplikacji mobilnej klikając na logo YouTube w otwarzaczu (jeśli masz ją zainstalowaną).

Na iPhone’ie wszystko pozostało bez zmian. Po tapnieciu na przycisk Play, wideo odtwarza się w trybie pełnoekranowym.

To dziwne posunięcie ze strony Google’a, bo wiele osób może czuć irytację, że są przenoszone do aplikacji YouTube, żeby obejrzeć wideo ze strony mobilnej, a potem muszą przełączać się na przeglądarkę, żeby dokończyć czytanie…

Być może jest to tylko przejściowa sytuacja związana z wprowadzeniem nowej aplikacji i odtwarzacza YouTube w Material Design, albo celowe posunięcie, aby wymusić korzystanie z appki? Nowy testowy odtwarzacz, który możecie włączyć także na swoich urządzeniach, również pozbawiony jest trybu Pełny ekran.

W razie czego natywna aplikacja YouTube na iOS-a jest dostępna za darmo w App Storze i mozesz ją pobrać tutaj.