YotaPhone 2 – pierwszy smartfon z dwoma ekranami

YotaPhone 2 to pierwszy na świecie smartfon z dwoma ekranami, działający pod systemem Android.

YotaPhone 2

Smartfon YotaPhone 2 to innowacyjne urządzenie mobilne, które jako pierwsze posiada dwa pełnowymiarowe ekrany. Ważne informacje i powiadomienia można sprawdzać bez odblokowywania telefonu, dzięki drugiemu 4,7-calowemu wyświetlaczowi E-Ink, który pobiera bardzo mało energii.

Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo innowacyjny i energooszczędny. Sam interfejs jest nowoczesny i minimalistyczny, dzięki czemu z przyjemnością patrzy się na ten ekran. Zawsze aktywny wyświetlacz EPD nie męczy oczu i jest czytelny nawet w jaskrawym świetle słonecznym, dzięki czemu może służyć jako mały czytnik e-booków. Nie przeszkadza także w czytaniu wiadomości na Facebooku, wiadomści SMS i innych materiałów takich jak kanały

Imponujący ekran posiada szesnaście poziomów szarości. Dla lubiących gadżety etui YotaCover nada smartfonowi indywidualny charakter.  Możliwe jest ustawienie własnej tapety lub wybrania albumu z Facebooka w trybie karuzeli. Zawsze aktywny ekran może dynamicznie wyświetlać zdjęcia z serwisu Instagram lub spokojne tło z kolekcji grafiki Yota.

Bateria o pojemniości 2500 mAh wystarcza na kilka dni. Po skonfigurowaniu trybu YotaEnergy, można zyskać 5 dni czytania i 2 dni dostępu do podstawowych możliwości smartfona na jednym ładowaniu. Bateria wystarcza na 100 godzin czytania na wyświetlaczu EPD i aż ponad 24 godzin korzystania z internetu mobilnego 4G.

Szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznej znajdziesz na oficjalnej stronie smartfona.

YotaPhone 2 (biały)

YotaPhone 2 dostępny jest w białym i czarnym kolorze w cenie 2410 zł. Przyznam, że to chyba pierwszy smartfon, który podoba mi się w wersji białej!

YotaPhone 2 to pierwszy krok do wyparcia czytników e-booków przez smartfony, a także połączenie energooszczędności z przyjemnym dizajnem. Zobacz, jak można wykorzystać smartfona YotaPhone 2 jako czytnik e-booków.

źródło: YotaPhone