Google Campus Warsaw w Centrum Praskim Koneser

Warszawskie centrum Google’a dla startupów Campus Warsaw będzie mieściło się w Centrum Praskim Koneser.

Campus Warsaw Google logo

W czerwcu zeszłego roku pisaliśmy Wam o tym, że Google zamierza otworzyć swój Campus w Warszawie – Google Campus w Warszawie! Campus Warsaw dołączy do międzynarodowej sieci kampusów Google’a. Obecnie kampusy otwarte są w Londynie, Tel Awiwie i Seulu, a jeszcze w tym roku dołączą do nich przestrzenie w Madrycie i Sao Paulo.

Drzwi do budynku Campus Warsaw zostaną otwarte pod koniec 2015 r. Google ma nadzieję, że stanie się centrum społeczności startupowej nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Campus Warsaw będzie przestrzenią, w której przedsiębiorcy będą mogli się uczyć, nawiązywać kontakty i budować firmy, które być może będą zmieniać świat. Google opracowało także program Campus Exchange, dzięki któremu polskie startupy mogą rozwijać się i zapoznawać z najnowszymi technologiami.

Google ujawniło miejsce, w którym będzie zlokalizowany Campus Warsaw. W pięknym zabytkowym budynku A  Centrum Praskiego Koneser przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie będzie tętniło technologiczne życie w Google Campus Warsaw.

Mapa Centrum Praskiego Koneser i budynek centrum Google’a:

Centrum Praskie Koneser Campus Warsaw - mapa
Centrum Praskie Koneser Campus Warsaw – mapa

Widok na budynek z ulicy:

Centrum Praskie Koneser (budynek A), w którym swoją siedzibę będzie miał Campus Warsaw
Centrum Praskie Koneser (budynek A), w którym swoją siedzibę będzie miał Campus Warsaw

W budynku mieściła się dawniej fabryka wódki (sic!), więc będzie to idealne miejsce do pracy i spotkań dla przedsiębiorców. Historia fabryki jest bardzo interesująca, wiele budynków Konesera z czerwonej cegły przetrwało II Wojnę Światową, a zostało wybudowane jeszcze w XIX wieku. Przyszłość centrum przedstawia się równie ciekawie. Ekipy budowlane będą pracować nad renowacją kompleksu, włączając w to budynki mieszkalne, sklepy i biura. Centrum jest świetnie połączone komunikacyjnie — znajduje się blisko II linii metra i stacji kolejowej Warszawa Wileńska.

źródło: Blog Google Polska – Campus Warsaw zmierza do Centrum Praskiego Koneser