Google Campus w Warszawie!

W Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej kwitną inicjatywy biznesowe zakładane przez innowatorów i przedsiębiorców. Obserwując ten trend Google zdecydowało się otworzyć Google Campus w Warszawie.

Google Campus

Warszawski Campus dołączy tym samym do grona już funkcjonujących Campusów – w Londynie oraz Tel Avivie. Eric Schmidt ogłosił powstanie Campusu podczas dzisiejszego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Jesteśmy dumni z tego, że społeczność startupowa tak dynamicznie rozwija się w Polsce, a także tutaj, w Warszawie. Mamy nadzieję, że warszawski Campus pomoże w rozwoju technologicznych przedsiębiorstw, wzmocni ekosystem startupów i zachęci do rozwoju innowacyjności w Polsce.

Czym są Campusy Google?

Campusy Google to miejsca, gdzie przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, spotykać się z innymi przedsiębiorcami oraz budować firmy, które w przyszłości mogą zmienić świat. Jednocześnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy mentorów oraz uczestniczyć w kursach prowadzonych przez lokalne społeczności startupowe, doświadczonych przedsiębiorców oraz pracowników Google. Warszawski Campus stanie się częścią globalnego programu Google for Enterpreneurs skierowanego do przedsiębiorców oraz wielu innych globalnych startupowych społeczności.

Introducing Google for Entrepreneurs

Infografika podsumowująca 20 miesięcy istnienia Google Campusu w Londynie

Infografika podsumowująca 20 mies. działalności Campusu Google w Londynie

 

Powstanie Campusu to element trwających inwestycji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki programowi Google for Entrepreneurs Kraków, mogliśmy przekonać się, jak dynamicznie rozwijają się polskie startupy. Następnie, na początku kwietnia 2014 r., w partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim, Google powołało Digital Economy Lab. Celem DELabu jest wzmocnienie wykorzystania nowoczesnych technologii w społeczeństwie i gospodarce oraz współpraca w tym zakresie z instytucjami rządowymi. Kolejną inicjatywą jest kampania New Europe Challengers, która powstanie we współpracy z Res Publicą, Funduszem Wyszehradzkim i Financial Times, a jej celem będzie zidentyfikowanie nowej generacji liderów, napędzających innowacyjność w regionie.

Google wkrótce ogłosi więcej szczegółów dotyczących Warszawskiego Campusu, a tymczasem nie możemy się już doczekać otwarcia jego drzwi w 2015 r. i powitania startupów, które w nim zagoszczą.

Google Campus Tel Aviv

Google Campus w Londynie

Google Campus w Londynie
Google Campus w Londynie

Google Campus w Dublinie

Google Campus w Dublinie
Google Campus w Dublinie

źródło: Google, Google Campus zawita do Warszawy!, Eze Vidra, Szef Google for Entrepreneurs w Europie