Rusza Campus Exchange w Londynie

Campus Exchange Google’a w Londynie to szansa dla polskich startupów do międzynarodowego sukcesu.

Campus Exchange

W czerwcu 2014 Eric Schmidt ogłosił plan otwarcia w Warszawie Google Campus. Campusy to miejsca, w których przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i budować firmy, które będą zmieniać świat. Warszawski Campus niebawem dołączy do sieci sześciu Campusów na całym świecie (obok Londynu, Tel Awiwu, Seulu, Madrytu i Sao Paulo).

Podczas gdy Google intensywnie pracuje nad uruchomieniem warszawskiego Campusu, zajmuje się też tym, by dać więcej możliwości edukacyjnych i rozwojowych lokalnej społeczności startupowej w całej Polsce. Jednym z najważniejszych celów działalności Campusów jest zapewnienie startupom odpowiednich kontaktów, dostępu do ludzi i wiedzy – czynników, które są niezbędne, by startupy mogły się rozwijać i osiągnąć międzynarodowy sukces.

W ramach takich działań wcześniej w tym roku odbył się nabór wniosków, a teraz z radością możemy ogłosić trzy polskie startupy z branży e-commerce, które zostały wybrane by pojechać do londyńskiego Campusu i wziąć udział w nadchodzącym programie Campus Exchange!
Te firmy to:

  • Demish – startup z Poznania. Kreator szablonów ubrań od znanych projektantów, które można dopasować do własnych upodobań.
  • Usability Tools – kolejny poznański startup, platforma B2B SaaS, pomaga w optymalizacji witryn e-commerce, by zwiększyć satysfakcję użytkowników i konwersje.
  • Zencard – warszawski startup, dostosowująca się do potrzeb biznesu platforma lojalnościowa.

Campus Exchange to intensywny tygodniowy program szkoleniowy, w ramach którego w Londynie spotykają się wiodące startupy z różnych części świata, by wspólnie spędzać czas i pracować. Dzięki programowi polscy przedsiębiorcy mogą pozyskać wartościowe kontakty i wiedzę praktyczną. Najbliższa sesja będzie dotyczyła unikalnych możliwości i wyzwań, które stoją przed startupami z branży e-commerce. W ramach tygodnia Google zapewni agendę wypełnioną wydarzeniami, warsztaty praktyczne, mentoring i możliwość pracy w przestrzeni londyńskiego Campusu. To właśnie Londyn jest centrum e-commerce, co czyni z Campus London idealne miejsce, by te trzy polskie startupy mogły wejść na zupełnie nowy poziom.

Introducing Google for Entrepreneurs

Google zamierza organizować więcej programów podobnych do Campus Exchange, skierowanych specjalnie do polskiej społeczności startupów.

źródło: Blog Google Polska – Campus Exchange: Polskie startupy na drodze do międzynarodowego sukcesu