Lerni – kurs językowy online i gra w jednym

Lerni to kursy do nauki języków obcych online, dostępne przez aplikację mobilną i przeglądarki. Założeniem Lerni jest udowodnienie, że nauka to przyjemność.

lerni

Z początkiem września na rynku pojawiły się kursy internetowe i aplikacja mobilna do nauki języków obcych, pod wspólną marką Lerni. Nowoczesne rozwiązanie e-learningowe Lerni oferuje naukę języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego biznesowego (w wersji www), na różnych poziomach zaawansowania. Produkt powstał w oparciu o materiały i doświadczenia zdobyte przy tworzeniu produktów z serii Kursy123.

Zobacz także: 

Wielu osobom nauka kojarzy się z nocami spędzonymi nad książkami lub godzinami mijającymi na zajęciach, gdzie przerabiano materiał uogólniony pod kątem merytorycznym do poziomu całej grupy. Współczesny uczeń pragnie zdobywać wiedzę w sposób uwzględniający jego indywidualne umiejętności. Chce również mieć możliwość wyboru czasu trwania nauki, miejsca i narzędzi, z których będzie korzystać. Twórcy Lerni przekonują, że nie ma nic bardziej motywującego do rozwoju, niż wykorzystanie metody, która odpowiada na każdą z wymienionych potrzeb. Co więcej, motywację, a co za tym idzie efektywność w procesie nauczania autorzy wzmacniają poprzez uczynienie z nauki angażującej rozrywki.

W Lerni połączyliśmy wymagania użytkownika związane z personalizacją kursu językowego i zwiększeniem atrakcyjności procesu zdobywania wiedzy. Badania potwierdzają, że efekty nauki są widoczne niemal natychmiast, jeżeli treść nauczania odpowiada na konkretne potrzeby kursantów. – twierdzi Bartłomiej Postek, współtwórca Lerni.

Indywidualizacja procesu nauczania w Lerni odbywa się dzięki zastosowaniu technologii dostosowujących materiał językowy do potrzeb konkretnego użytkownika. Rozpoczynając naukę z Lerni uczeń tworzy własny harmonogram pracy, a następnie system przypomina mu o jego realizacji. W poznawaniu słownictwa pomocny jest system identyfikacji mowy, który monitoruje zarówno składnię wypowiedzi, jak i wymowę. Zdobywając nowe umiejętności, uczeń korzysta m.in. z fotolekcji, gdzie kurs automatycznie segreguje słówka i frazy, z którymi użytkownik radzi sobie najsłabiej. Bieżąca analiza efektywności w nauce możliwa jest dzięki statystykom postępu. Użytkownik dostaje informacje o tym jaki procent danego rozdziału już przerobił, a także ile jeszcze pozostało do zdobycia określonego poziomu nauki.

Korzyści z nauki przez aplikację Lerni

Korzyści z nauki przez Lerni

Na Lerni.us ponad 30% zawartości merytorycznej jednego kursu online udostępniamy za darmo. Użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z ulepszonych fotolekcji, jednego z najbardziej rozbudowanych modułów, a także z list słówek, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród osób poznających nowy język. – opowiada Bartłomiej Postek, współtwórca Lerni.

Nauka online z Lerni to wciągająca przygoda, do której użytkownik powraca, niczym do ulubionej gry komputerowej. Zaangażowanie budowane jest dzięki zastosowaniu multimediów i narzędzi gamifikacji. Kursant zdobywa wiedzę za pomocą filmów i dialogów z native speakerami, interaktywnych ćwiczeń, fotolekcji i gier. Za dokonania nagradzany jest odznakami i punktami, od których ilości zależy pozycja w rankingu. Wspomniane elementy społecznościowe, uzupełnione o możliwość połączenia konta z Facebookiem i dzielenie się osiągnięciami ze znajomymi, są dla użytkowników pozytywnym wzmocnieniem.

Aplikacja mobilna Lerni

Dostępna jest również aplikacja mobilna Lerni, dedykowana na smartfony i tablety z systemem Android. Lerni to międzynarodowa aplikacja do nauki pięciu języków obcych. Użytkownicy mają możliwość uczenia się za pomocą interfejsu w dziewięciu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, rosyjskiej i arabskiej.

Aplikacja Lerni Aplikacja Lerni

Aplikację mobilną Lerni wypełniają filmy i dialogi z native speakerami, fotolekcje, quizy, a także popularne fiszki w formie online. Również w aplikacji użytkownik nagradzany jest punktami, kolekcjonuje odznaki i umacnia swoją pozycję w rankingu. Multimedialna oprawa aplikacji wpływa na efektywność nauki, dodatkowo dając możliwość przyjemnego i pożytecznego wykorzystania czasu. Co więcej, jest to możliwie z każdego miejsca i o dowolnej porze – przebywając w podróży lub oczekując na przyjazd tramwaju.

Aplikację Lerni (Kursy123) możecie pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play klikając na poniższy przycisk.

Pobierz z Google Play

źródło: informacja prasowa Lerni