Aplikacje mobilne do nauki języków obcych

Wakacje się skończyły, czas do szkoły. Wypróbujcie najlepsze, bezpłatne aplikacje mobilne do nauki języków obcych.

Najlepsze aplikacje mobilne do nauki języków obcych

Nawet jeśli znacie języki obce, a nie używacie ich na co dzień, ciężko wszystko zapamiętać. Jeśli nie używacie języka, możecie łatwo zapomnieć podstawowe zwroty, idiomy, czy zasady gramatyczne.

Jeśli chcecie nauczyć się samodzielnie nowych języków obcych lub odświeżyć już poznane, skorzystajcie z przygotowanej poniżej listy najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języków obcych. Poniżej znajdziecie także aplikacje, które mogą się okazać bardzo przydatne podczas zagranicznych podróży albo w codziennym życiu.

Duolingo – Ucz się języków za darmo

Duolingo - ucz się języków za darmo
Duolingo – ucz się języków za darmo

Duolingo to prawdopodobnie najbardziej popularna aplikacja mobilna do nauki języka w App Storze i sklepie Google Play. W aplikacji dostępnych jest kilka popularnych języków obcych, ale lekcje są niezwykle obszerne i dopracowane. Każdy poziom kończy się specjalnie przygotowanym testem. Dzięki appce nauczysz się nowych zwrotów, zaczynając od podstawowych słów, kończąc na poznawaniu czasów i zaawansowanych idiomów. Rozwiązując odpowiedni test, możesz zacząć naukę od wyższego poziomu. W sekcji Practice możesz rywalizować z innymi, aby zdobyć najwyższy poziom.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo łatwe i przyjemne – ma się wrażenie jakby grało się w grę.

Zobacz także: Duolingo – aplikacja do nauki języków

Duolingo: The Best Way to Learn a Language

Aplikacja dostępna jest za darmo na Androida i iOS-a.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Rocket Languages

Rocket Languages
Rocket Languages

Rocket Languages został zaprojektowany w ten sposób, aby umożliwić jak najszybszą naukę wymowy w nowym języku. Łączy w sobie trzy podstawowe sposoby uczenia się języka. Znajdziecie w nim lekcje w formie interaktywnych materiałów audio, gry i testy. W aplikacje macie dostęp do synchronizacji postępu swoich kursów, dzięki czemu macie dostęp z każdego urządzenia do aktualnych lekcji.

Aplikacja Rocket Languages jest darmowa, i pobierzecie ją klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Rosetta Course

Rosetta Course
Rosetta Course

Aplikacja mobilna Rosetta Course stała się wielkim hitem, gdy po raz pierwszy pojawiła się w sklepach z aplikacjami mobilnymi na Androida i iOS-a. Jest to kompleksowy program z lekcjami, dzięki któremu poznacie tysiące słów i zwrotów. Wykorzystano tu metodę dynamicznego powtarzania, podobny do tych stosowanych w normalnych klasach. Dzięki tej aplikacji, możesz subskrybować kursy i ćwiczyć wykorzystując identyfikację wizualną i słuchową, do momentu, aż będziesz w stanie rozmawiać w nowym języku. Ta aplikacja jest dostępna za darmo na urządzenia z Androidem i iOS-em.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Babbel

Babbel
Babbel

Gdy nie masz czasu, aby usiąść i poświęcić czas na długą sesję nauki języka obcego, ale nadal chcesz nauczyć się nowego języka, ta aplikacja pozwala na robienie lekcji w podróży. Babbel posiada szeroki wybór interaktywnych kursów w 13 językach. Możesz wybrać poziom od podstaw do zaawansowanych lekcji.

Dzięki synchronizacji możesz zachować bieżący postęp nauki i dokończyć na dowolnym urządzeniu mobilnym lub komputerze, przez przeglądarkę WWW. Aplikacja dostępna jest za darmo na iOS-a i Androida. Wersja na Androida są osobnymi aplikacjami dla każdego języka obcego (poniżej umieściliśmy link tylko aplikacji nauki języka angielskiego).

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Memrise

Memrise
Memrise

Memrise oferuje tysiące kursów stworzonych przez członków społeczności. Kursy oparte są na zapamiętywaniu, powtarzaniu i testowaniu. Możesz również rywalizować ze znajomymi, aby zdobywać punkty, co jest doskonałym motywatorem do nauki języka. Aplikacja daje pełny dostęp do kursów dla zarejestrowanych użytkowników. Aplikacja działa w trybie offline i pozwala ćwiczyć język, nawet jeśli jesteś w górach, bez dostępu do internetu.

Aplikacja Memrise jest bezpłatna na iOS-a i Androida.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

HelloTalk Language Exchange

HelloTalk Language Exchange
HelloTalk Language Exchange

Bezpośredni kontakt z językiem jest najlepszym sposobem, aby się go nauczyć. Dzięki aplikacji HelloTalk jesteś zmuszony prowadzić rozmowy obcym języku, aby się go nauczyć. Ta aplikacja pozwoli Ci prowadzić rozmowy bezpośrednio z ludźmi z całego świata, w ramach społeczności HelloTalk. Wymiana wiadomości testowych pozwala na poznanie potocznych zwrotów w celu lepszej komunikacji w danym języku.

HelloTalk – Learn Languages. Meet the World.

HelloTalk jest bezpłatną aplikacją, którą możesz pobrać z App Store’a i sklepu Google Play, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

Google Translate (Tłumacz Google)

Google Translate
Google Translate

Google Translate to aplikacja, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jeśli odwiedzasz kraj, którego język jest dla Ciebie obcy, aplikacja Google Translate (Tłumacz Google) jest jednym z najszybszych sposobów na przetłumaczenie wszelkich zwrotów. Gramatyka w aplikacji Google Translate jest trochę koślawa, ale jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie jest najbliższa toaleta publiczna, można śmiało skorzystać z tej aplikacji. Możesz wpisać słowa albo całe zdania i uzyskać pisemne tłumaczenie lub możesz odsłuchać tłumaczenie wypowiedziane przez lektora.

Aplikacja Google Translate, to obowiązkowa pozycja na każdym smartfonie. Jest bardzo przydatna nie tylko za granicą ale i w życiu codziennym.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

iTranslate Voice

iTranslate Voice
iTranslate Voice

Gdy Twój rozmówca mówi w języku, którego kompletnie nie rozumiesz, ta aplikacja pozwoli przetłumaczyć zwroty nagrywając głos. Aplikacja może tłumaczyć rozmowy prowadzone przez iPhone’a – co sprawia, że masz osobistego tłumacza. Niestety cena 4,46 euro nie jest niska, ale usługa symultanicznego tłumacza w aplikacji mobilnej jest tego warta.

Pobierz w App Store

Speak & Translate

Speak & Translate
Speak & Translate

Ta aplikacja może okazać się pomocna w praktycznie każdej sytuacji, w której masz kontakt z językiem obcym. Speak and Translate tłumaczy także tekst na mowę czy mowę na mowę w bardzo wielu językach. Wystarczy wybrać język z którego chcesz dokonać tłumaczenia oraz sposób (tekstowy lub głosowy). Speak & Translate jest dostępna za darmo dla użytkowników iPhone’ów.

Pobierz w App Store

Zobacz także:

źródło: iDownloadBlog – The best apps for learning a new language