Jak zrobić screena na urządzeniach z Androidem?

Zobaczcie jak zrobić zrzut ekranu na smartfonach i tabletach z poszczególnymi systemami Android.

jak zrobić zrzut ekranu na Androidzie

Robienie zrzutu ekranu na telefonie z systemem Android może wyglądać na urządzeniach z różnymi wersjami Androida. Poniżej przedstawiamy różne sposoby wykonania zrzutu ekranu telefonu z systemem Android.

Zobacz jak zrobić screnshota (zrzut ekranu/ screena)w zależności od zainstalowanej wersji systemu.

Jeśli używasz systemu Androi Ice Cream Sandwich (4.0), Android Jelly Bean (4.1, 4.2, 4.3) lub Android KitKat (4.4)

Jeśli masz nowy błyszczący telefon z Androidem Ice Cream Sandwich lub nowszym, screeny są wbudowane w telefonie! Wystarczy nacisnąć przycisk przyciszania i zasilania jednocześnie. Przytrzymaj je przez chwilę, a telefon automatycznie zrobi zrzut ekranu. Zrzut zostanie zapisany w Galerii i od razu można go edytować, udostępniać i wysyłać.

Jeśli używasz Androida w wersji 2.3 lub niższej

Niestety Android 2.3 i niższy nie posiada wbudowanej funkcji screenshottingu (robienia zrzutów ekranu). Jednak niektóre urządzenia (między innymi telefony Samsung) mają tę funkcje, ale to zależy od modelu telefonu. Na przykład w wielu telefonach Samsung możesz nacisnąć przyciski Home i Power w tym samym czasie, aby zrobić zrzut ekranu – zupełnie jak pod iOS-em w iPhone’ie, czy iPadzie :-). Warto wyszukać, czy w Google’u, czy Wasz telefon posiada wbudowany skrót do robienia screenów.

  • Jeśli telefon nie posiada wbudowanego skrótu, można zrootować system i spróbować zainstalować osobną aplikację do robienia screenów ze sklepu Google Play – nie polecam niezaawansowanym użytkownikom.
  • Jeśli wiesz, jak korzystać z ADB, możesz uzyskać zrzut ekranu np. z wiersza poleceń.

Przeczytaj również: Jak zrobić zrzut ekranu na iPhone’ie?

Zobaczcie na filmie jak robić screeny pod Androidem.

How to take screenshots on Android

źródło: lifehacker