Udział wersji Androida w lipcu 2014

Android KitKat osiągnął 17,9-proc. udział na urządzeniach z Androidem. Jelly Bean zanotował spadek na rzecz KitKata.

Google zaktualizowało swoją sekcję na stronach dla programistów, na których prezentuje dane na temat udziału poszczególnych wersji swojego systemu na wszystkich urządzeniach działających pod systemem Android.

Dane zebrane zostały w ciągu 7-dniowego okresu kończącego się w dniu 7 lipca 2014 roku. Wszystkie wersje, które stanowią mniej niż 0,1% nie zostały uwzględnione w zestawieniu. Google zbiera dane z nowego sklepu Google Play Store, który obsługiwany jest przez Androida 2.2 i nowsze. Urządzenia ze starszymi systemami nie są uwzględniane, jednak w sierpniu 2013 roku, wersje starsze niż Android 2.2 stanowiły tylko około 1% wszystkich urządzeń, które sprawdzano na serwerach Google’a (nie tylko te, które łączyły się ze sklepem Google Play).

Najnowsza wersja systemu Android 4.4 KitKat odnotowała niewielki wzrost z 13,6 proc. do 17,9 proc., w przypadku Jelly Bean po raz pierwszy w historii nastąpił spadek o 1,9 proc. od ostatnich pomiarów.

Zobacz także dane z maja: KitKat zainstalowany na 8,5 proc. urządzeń z Androidem

Zobaczcie jak wygląda obecnie udział poszczególnych wersji systemu Android

 Udział poszczególnych wersji systemu Android
Udział poszczególnych wersji systemu Android (do 7 lipca 2014)

Android 2.2 (Froyo) zanotował minimalny spadek o 0,1 proc., podczas gdy korzystanie z Ice Cream Sandwich spadło o 0,9 proc. Gingerbread odnotował spadek o 1,4 proc. z 14,9 proc. w ubiegłym miesiącu do 13,5 proc.

Rozmiary ekranów urządzeń z systemami Android

Rozmiary ekranów urządzeń z systemami Android
Rozmiary ekranów urządzeń z systemami Android (do 7 lipca 2014 r.)

źródło: Google – Dashboards | Android Developers