LG G3 – nowy smartfon od LG

LG zaprezentowało swojego nowego flagowego smartfona LG G3 z systemem Android i 5,5-calowym wyświetlaczem.

LG G3

Nowy smartfon LG G3 kontynuuje tradycję cieszącej się uznaniem serii G pod hasłem „Simple is the New Smart” Firma LG Electronics (LG) zaprezentowała gorąco wyczekiwany smartfon LG G3, będący następcą cieszącego się uznaniem modelu LG G2. Wprowadzając swój flagowy model, firma LG pragnie na nowo zdefiniować, czym jest smartfon przeznaczony dla konsumentów z całego świata. Dlatego globalna premiera odbyła się równolegle w sześciu kluczowych miastach: Londynie, Nowym Jorku, San Francisco, Seulu, Singapurze oraz Stambule.

Najważniejsze cechy nowego smartfona G3:

  • 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD o gęstości 538 pikseli na cal, którego rozdzielczość jest czterokrotnie większa od HD i prawie dwukrotnie większa od Full HD
  • Ÿaparat z matrycą 13 MP, optyczną stabilizacją obrazu OIS+ i rewolucyjnym laserowym autofokusem, który ustawia ostrość znacznie szybciej, niż konwencjonalne aparaty stosowane w smartfonach, umożliwiając wykonywanie zdjęć o zdumiewającej ostrości
  • Ÿpolerowana, metaliczna tylna ścianka jest lekka, odporna na odciski palców
  • Ÿtylna ścianka urządzenia o zaokrąglonym kształcie „Floating Arc”, wyjątkowo wygodnie leży w dłoni i jest wyposażona w innowacyjny, funkcjonalny przycisk tylny Rear Key
  • Ÿopracowany na nowo graficzny interfejs użytkownika, zgodny z koncepcją „Simple is the New Smart”

LG G3

Zrównoważona i uproszczona koncepcja wzornicza

Łukowata tylna ścianka oraz prosty profil boczny sprawiają, że smartfon G3 pewnie leży w dłoni i daje się wygodnie obsługiwać jedną ręką. Tylny przycisk Rear Key, kontynuuje innowacyjną koncepcję wzorniczą, która została wzbogacona o nowo zaprojektowane przyciski wyłącznika oraz regulacji głośności, a także wysokogatunkowe materiały i wykończenie. Firma LG uporządkowała rozmieszczenie zaawansowanych elementów smartfona znajdujących się na tylnej ściance tak, aby był zgodny z dobrze wyważoną koncepcją wzorniczą modelu G3.

Stylowa, metalowa obudowa o matowym wykończeniu jest dostępna w kolorach czarnym, białym, złotym, fioletowym oraz czerwonym. Sprawia, że smartfon G3 ma estetyczny wygląd i jest odporny na odciski palców.

Dopełnieniem nowej koncepcji wzorniczej jest minimalistyczny interfejs użytkownika z płaskimi elementami graficznymi. Okrągły motyw elementów graficznych nowego interfejsu użytkownika jest oparty na kształcie i koncepcji logo LG, odzwierciedlając wyjątkowy styl i tożsamość jej wyjątkowego wzornictwa.

LG G3 - wyświetlacz

Proste i przyjemne użytkowanie

Oprócz wyposażenia LG G3 w najbardziej zaawansowane technologie, opracowując nowe funkcje interfejsu użytkownika, marka LG zastosowała filozofię „uczymy się od Ciebie”. Dzięki temu, model G3 dostarcza użytkownikom wrażeń nieznanych z dotychczasowych smartfonów. Gwarantują je najważniejsze cechy urządzenia:

ŸFunkcja Smart Notice

Podobnie jak osobisty asystent, funkcja Smart Notice przekazuje użytkownikowi sugestie i rekomendacje oparte na jego zachowaniach, sposobach używania telefonu oraz miejscu pobytu. Dzięki temu dostarcza najpotrzebniejszych informacji. Na przykład, funkcja Smart Notice może przypomnieć o nieodebranym połączeniu i zapytać nas, czy chcemy oddzwonić. Gdy w smartfonie G3 jest zapisanych wiele nieużywanych plików lub aplikacji, funkcja Smart Notice pomoże w odzyskaniu wolnego miejsca, proponując usunięcie lub odinstalowanie tego, co może być zbędne. Na tle innych asystentów osobistych funkcja ta wyróżnia się wykorzystaniem naturalnego języka. Na przykład, zamiast wyświetlania samych informacji o pogodzie, funkcja Smart Notice może zasugerować: „weź parasol, ponieważ dziś wieczorem będzie padać deszcz”.

ŸInteligentna klawiatura Smart Keyboard

Adaptacyjna funkcja uczy się zachowań użytkownika, dzięki czemu pozwala na szybsze pisanie przy mniejszej liczbie pomyłek. Klawiatura eliminuje możliwość litrówek nawet o 75 procent, ponieważ śledzi i analizuje nawyki użytkownika i intuicyjnie „przewiduje” słowa. Ponadto, wysokość klawiatury można dopasowywać do wielkości dłoni użytkownika oraz sposobu trzymania kciuków. Poszczególne przyciski można też dostosować tak, aby przyspieszyć wpisywanie najczęściej używanych symboli.

LG G3 - klawiatura

ŸInteligentne zabezpieczenia

Firma LG Electronics rozumie, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa poufnych danych, zwłaszcza, gdy smartfon jest przekazywany innym osobom, położony w przypadkowym miejscu, zgubiony lub skradziony. Z tego powodu model G3 wyposażono w szereg zabezpieczeń, takich jak:

Funkcja Knock CodeTM

To rozwiązanie, które łączy bezpieczeństwo z wygodą, ponieważ umożliwia utworzenie indywidualnego kodu, który można wstukać w dowolnym miejscu ekranu. Smartfon G3 pozwala na korzystanie z funkcji KnockON w celu sprawdzenia godziny, a także na wyświetlanie ekranu głównego bezpośrednio przy użyciu funkcji Knock CodeTM

Funkcja Content Lock

Pozwala zabezpieczyć i ukryć osobiste pliki, gdy przekazujemy smartfon G3 znajomym. Gdy smartfon G3 jest podłączony do komputera PC, opcja Content Lock uniemożliwia przeglądanie plików zapewniając bezpieczeństwo danych. Chronione pliki mogą znajdować się zarówno w wewnętrznej pamięci smartfona G3, jak i na karcie microSD.

Zabezpieczenie Kill Switch

Pozwala użytkownikowi na zdalne zablokowanie smartfonu G3 w przypadku kradzieży. Dzięki Kill Switch można też usuwać treści zapisane w urządzeniu, tak aby uniemożliwić odczytanie osobistych informacji. W skład zabezpieczenia wchodzi kilka kluczowych funkcji, takich jak antywirus, czy zdalne usuwanie danych oraz blokowanie.

Całą prezentację LG G3, możecie obejrzeć na poniższym filmie.

LG G3 day – Livestreaming @London, UK

LG G3 Impressions!

LG ma jeszcze ogłosić ceny nowego smartfona LG G3, ale urządzenie trafi do sprzedaży w Korei Południowej już od jutra, następnie w USA u największych operatorów komórkowych.

Więcej informacji o smartfonie znajdziecie na stronach: lg.com/global/g3

źródło: informacja prasowa LG