Office Mobile za darmo na iPhone’a i Androida

Microsoft udostępnił za darmo pełną wersję aplikacji Office Mobile dla użytkowników iPhone’ów i telefonów z Androidem.

Office Mobile

Po tym jak w czwartek Microsoft udostępnił 3 aplikacje pakietu Office na iPada (Word, Excel, Power Point: Office na iPada dostępny do pobrania, teraz zniósł wymaganą subskrypcję na swoją mobilną wersję Office Mobile na iPhone’a i Androida. Użytkownicy domowi mogą bezpłatnie przeglądać i teraz także edytować dokumenty pakietu Office przez aplikację na smartfony. W przeciwieństwie do wersji na tablety (iPada), aplikacje smartfonowe nie wymagają już subskrypcji Office 365. „Office Mobile jest darmowy do użytku domowego” czytamy w notatce Microsoftu. Oznacza to, że można przeglądać i edytować dokumenty pakietów Word, Excel i PowerPoint na smartfonach z Androidem i iOS-em bez uiszczenia jakiejkolwiek opłaty. Microsoft tłumaczy tę zmianę dostosowaniem aplikacji Office Mobile na Androida i IOS-a do odpowiednika na Windows Phone’a, który zawsze był darmowy.

Jest wielce prawdopodobne, że gigant oprogramowania chcę dorównać konkurencyjnemu oprogramowaniu Apple’a i Google’a, które oferuje podobne funkcjonalności i jest zupełnie darmowe. Mowa tu o pakietach iWork i Quickoffice. Jeśli jednak chcecie mieć dostęp do aplikacji z większą liczbą funkcjonalności na większym ekranie iPada, wciąż możecie pobrać dedykowane aplikacje i korzystać z nich w pełni po opłaceniu subskrypcji Office 365.

O aplikacji Office Mobile

Microsoft Office Mobile to oficjalne oprogramowanie towarzyszące pakietowi Office, zoptymalizowane pod kątem telefonu z systemem Android i iOS. Umożliwia uzyskiwanie dostępu do dokumentów programów Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint oraz ich wyświetlanie i edytowanie z niemal dowolnego miejsca. Dzięki obsłudze wykresów, animacji, grafik SmartArt i kształtów dokumenty wyglądają jak w oryginale. Wprowadzanie szybkich zmian i dodawanie komentarzy w dokumencie nie narusza formatowania ani zawartości.

Office Mobile - WordOffice Mobile - Excel

Funkcjonalności aplikacji Office Mobile

Dostęp do dokumentów praktycznie z każdego miejsca:

 • Środowisko chmury — telefon umożliwia dostęp do dokumentów pakietu Office przechowywanych w usługach OneDrive, OneDrive dla Firm i w programie SharePoint.
 • Ostatnio używane dokumenty — pakiet Office Mobile jest połączony ze środowiskiem chmury. Dokumenty, które były ostatnio wyświetlane na komputerze, są łatwo dostępne na telefonie w panelu ostatnio używanych dokumentów.
 • Załączniki do wiadomości e-mail — dokumenty pakietu Office dołączone do wiadomości e-mail można wyświetlać i edytować*.

Dokumenty pakietu Office wyglądają olśniewająco:

 • Doskonale wyglądające dokumenty — dzięki obsłudze wykresów, animacji, grafik SmartArt i kształtów dokumenty programów Word, Excel i PowerPoint wyświetlane na telefonie wyglądają wspaniale.
 • Optymalizacja dla telefonu — programy Word, Excel i PowerPoint zostały zoptymalizowane na potrzeby małego ekranu telefonu.
 • Wznawianie czytania — dokument programu Word z usługi OneDrive lub OneDrive dla Firm po otwarciu na telefonie automatycznie otwiera się w miejscu, w którym zakończono jego czytanie, nawet jeśli ostatnio był wyświetlany na komputerze lub tablecie.
 • Widoki prezentacji — widok Nawigator slajdów w programie PowerPoint umożliwia szybsze przeglądanie slajdów, podczas gdy notatki prelegenta ułatwiają przećwiczenie prezentacji.

Wprowadzanie szybkich zmian i udostępnianie:

 • Dokumenty pozostają nienaruszone — edycja dokumentów w programie Word, Excel lub PowerPoint na telefonie nie narusza ich formatowania ani zawartości.
 • Tworzenie — na telefonie można tworzyć nowe dokumenty programów Word i Excel.
 • Komentarze — na telefonie można przeglądać komentarze umieszczone w dokumentach programów Word i Excel oraz dodawać własne.
 • W celu tworzenia, edytowania i zapisywania dokumentów do użytku domowego należy zalogować się przy użyciu bezpłatnego konta Microsoft.

Wymagany jest telefon z systemem iOS 7 lub nowszym, a w przypadku telefonów z Androidem OS 4.0 lub nowszy.

Więcej informacji można znaleźć w witrynie office.com/mobile.

Aplikację pobierzecie na iPhone’a i telefony z systemem Android klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play