Office na iPada dostępny do pobrania

Microsoft udostępnił dzisiaj pakiet Office na iPada. W App Storze czekają do pobrania Word, Excel i Power Point na iPada.

Office na iPada

Długo oczekiwany pakiet Office został wreszcie przeniesiony na iPada i użytkownicy tabletów Apple’a, którzy mają wykupioną subskrypcję mogą korzystać ze wszystkich funkcjonalności pakietu teraz również pod iOS-em.

W skład Office Mobile, czyli Office na iPada, wchodzą trzy podstawowe aplikacje rozbudowanego pakietu biurowego od Microsoftu: edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel oraz program do tworzenia prezentacji Power Point. Z Office na iPada można korzystać na zasadach freemium, czyli aplikacja jest dostępna bezpłatnie (podgląd dokumentów dostępny jest dla każdego), ale aby korzystać z zaawansowanych funkcji oraz móc edytować dokumenty musimy mieć aktywne konto w usłudze Office 365 (koszt 42,99 zł na miesiąc). Subskrypcję można zakupić z poziomu aplikacji mobilnej lub na stronach Microsoftu. Dzięki temu mamy odblokowane wszystkie funkcje pakietu oraz otrzymujemy 20 GB na dysku OneDrive. Edytowane dokumenty można zamieszczać wówczas w chmurze i korzystać z nich na dowolnym urządzeniu z zainstalowanym Office’em.

Office na iPada został udostępniony wcześniej niż wersja na system Microsoftu, która zapowiadana jest na lato tego roku. Aplikacje na iPada dostępne są również w polskiej wersji językowej.

Microsoft Office na iPada pobierzecie bezpośrednio z App Store’a: