Amazon pokaże konkurenta dla Apple TV już 2 kwietnia

Amazon wysłał zaproszenie na konferencję, która odbędzie się w środę 2 kwietnia.

Zaproszenie na konferencję Amazon 2 kwietnia 2014

Amazon rozwija swój produkt video już od kilku miesięcy i wszystko wskazuje, że zaprezentuje go już w przyszłym tygodniu. Amazon wysłal wczoraj zaproszenie na konferencję prasową, która odbędzie się w środę 2 kwietnia o 11:00 ET.

W zaproszeniu czytamy Please join us for an update on our video business (dołącz do nas, aby dowiedzieć się więcej o naszej działalności wideo), na zdjęciu widoczna jest kanapa i rozsypany popcorn, co jednoznacznie wskazuje, że chodzi o nowy produkt wideo. Oczekuje się, że urządzenie będzie wyposażone oczywiście w aplikacje do strumieniowania treści wideo Amazon Prime, gry oraz może być sterowany zarówno przez smartfona lub dedykowanego pilota. Nad nowymi produktami do strumieniowania treści wideo pracują także Apple i Google. Nowe urządzenie Amazone’a będzie prawdopodobnie oparte na systemie Android, podobnie jak Kindle Fire.

Apple planuje wydać Apple TV kolejnej generacji w pierwszej połowie 2014 roku. Źródła twierdzą, że nowe urządzenie będzie zawierać nowe rodzaje treści: aplikacje, ulepszoną integrację z grami, a także lepszą technologią sieciową.