Spotify – słuchaj za darmo na telefonie i tablecie

Już każdy może słuchać muzyki za darmo w Spotify na smartfonach i tabletach. Ale musi wysłuchać też reklam.

Spotify

Spotify – popularny szwedzki serwis do słuchania muzyki zapowiedział niedawno, że to umożliwi darmowy streaming na smartfony i tablety. Pisaliśmy o tym na początku grudnia zeszłego roku: Spotify rzekomo planuje wprowadzić bezpłatną usługę mobilną.

Użytkownicy desktopowej wersji serwisu mogli słuchać muzyki w serwisie bezpłatnie (z reklamami) od samego początku istnienia Spotify. Słuchanie przez aplikację mobilną wymagało wykupienia usługi Premium za 19,99 zł po 30-dniowym okresie próbnym. Teraz możemy, podobnie jak w wersji desktopowej, słuchać ulubionych utworów na urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie) bez opłat, godząc się na emitowanie reklam.

Udostępnianie darmowego streamingu na urządzeniach mobilnych było rozłożone w czasie, od teraz darmowa usługa dostępna jest na wszystkich rynkach, w których Spotify świadczy swoje usługi.

Największą wadą komórkowego streamingu jest losowe odtwarzanie utworów – nie można odtwarzać muzyki za darmo w określonej kolejności. Nadal można wyszukać konkretne utwory, ale aplikacja będzie odtwarzać utwory z danego albumu lub wykonawcy w kolejności losowej.

Spotify: Music for Everyone

Najnowszą aplikację Spotify pobierzecie za darmo z App Store’a lub sklepu Google Play, klikając na poniższe przyciski. Wersja na iOS-a wymaga zainstalowanego systemu iOS 6 lub wyższego.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play