Spotify rzekomo planuje wprowadzić bezpłatną usługę mobilną

Spotify podobno planuje uruchomić bezpłatną usługę odsłuchu muzyki na urządzeniach mobilnych.

Spotify

Według najnowszego raportu The Wall Street Journal, firma z siedzibą w Szwecji zawarła umowy licencyjne ze wszystkimi trzema światowymi firmami muzycznymi w sprawie korzystania z ich nagrań.

Spotify obecnie oferuje bezpłatne usługi na komputerach stacjonarnych i przenośnych. Nowa usługa ma pozwolić użytkownikom smartfonów i tabletów odtwarzać ograniczoną liczbę utworów na żądanie, ale z reklamami.

Do tej pory użytkownicy Spotify za darmo mogli słuchać muzykę na żądanie z reklamami na swoich komputerach, ale nie mogli korzystać z usługi za pośrednictwem aplikacji w telefonie, chyba że wpisali informacje na temat karty kredytowej, aby zarejestrować się do próbnej 30-dniowej usługi Premium.

Ruch jest prawdopodobnie odpowiedzią na rosnącą konkurencję ze strony Apple iTunes Radio i Pandory. Spotify zaprosiło dziennikarzy na przyszłotygodniową konferencję prasową w Nowym Jorku, ale nie powiedziano o co chodzi.

Spotify twierdzi, że ma 20 milionów aktywnych użytkowników i bibliotekę ponad 20 milionów piosenek. Jeśli chcesz zapoznać się z aplikacją mobilną Spotify, możesz ją pobrać z App Store’a lub sklepu Google Play, klikając na poniższe przyciski.

Strona usługi: spotify.com/pl/

Dostepne w App Store

 

źródło: iDownloadBlog