„Doktor Who” powraca w nowej odsłonie od 11 maja w Disney+

„Doktor Who” to jedna z najbardziej kultowych produkcji serialowych, która od lat przyciąga fanów na całym świecie.

Doktor Who (Ncuti Gatwa) i Ruby Sunday (Millie Gibson)
Doktor Who (Ncuti Gatwa) i Ruby Sunday (Millie Gibson) | fot. James Pardon/Bad Wolf/BBC Studio

Teraz, dzięki współpracy Disney Branded Television i BBC, widzowie będą mieli okazję cieszyć się nowymi odcinkami na platformie streamingowej Disney+. Premiera nowego serialu Doctor Who już w sobotę 11 maja 2024 roku, a nowy sezon będzie pierwszym w historii emitowanym jednocześnie na całym świecie.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Gra „Doctor Who: An Unlikely Heist” dostępna w Apple Arcade

Nowy sezon obiecuje niezliczone przygody w czasie i przestrzeni, które zaprowadzą widzów do XIX-wiecznej Anglii i na zrujnowane wojnami planety z przyszłości. W Piętnastego Doktora wciela się Ncuti Gatwa, a w jego towarzyszkę Ruby Sunday — Millie Gibson.

Wreszcie mam wielką przyjemność zaprezentować nowy sezon przygód Doktora i Ruby. Potwory! Pościgi! Wrogowie! Tajemnice! I przerażający sekret, który rozciąga się przez lata i przestrzeń. Nie przegapcie ani sekundy! — mówi showrunner, producent wykonawczy i scenarzysta Russell T. Davies.

W nowym sezonie zobaczymy szereg znakomitych gości, takich jak Aneurin Barnard, Anita Dobson, Yasmin Finney, Michelle Greenidge, Jonathan Groff, Bonnie Langford, Genesis Lynea, Jemma Redgrave, Lenny Rush, Indira Varma i Angela Wynter.

„Doktor Who” to produkcja studia Bad Wolf we współpracy z BBC Studios dla Disney Branded Television i BBC. Pod kreatywnym okiem Davisa, funkcję producentów wykonawczych pełnią również Phil Collinson, Joel Collins, Julie Gardner i Jane Tranter. Nowy sezon zawiera odcinki wyreżyserowane przez Bena Chessella, Jamiego Donoughue, Julie Anne Robinson i Dylana Holmesa Williamsa.

Podróżowanie w czasie i przestrzeni nigdy nie było takie proste. Disney+ zaprasza na seans i pełne zanurzenie w kolejnych, fascynujących przygodach przygodach Doktora i Ruby! Dwa pierwsze odcinki w dniu premiery, kolejne co tydzień. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+ Polska