Nowa aplikacja Sonos dostępna do pobrania!

Firma Sonos wydała dzisiaj przeprojektowaną wersję swojej aplikacji mobilnej do sterowania systemem audio.

Nowa aplikacja mobilna Sonos (7 maja 2024 r.)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sklepach z aplikacjami mobilnymi pojawiła się dzisiaj odświeżona wersja aplikacji mobilnej Sonos. Aplikacja została przeprojektowana w oparciu o nowoczesną platformę oprogramowania. W efekcie poprawiono szybkości działania i wrażenia użytkownika, a przy tym ułatwiono wprowadzanie kolejnych innowacji. Nowa apka, podobnie jak poprzednia wersja, obsługuje wszystkie dotychczasowe produkty Sonosa.

Nowością jest możliwość korzystania z wersji webowej za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze i tabletach.

Należy jednak zauważyć, ze aplikacja internetowa jest przeznaczona wyłącznie do sterowania odtwarzaniem i do grupowania produktów. Aplikacja mobilna Sonos umożliwia dodawanie produktów do systemu i usuwanie ich z systemu, konfigurowanie zestawu kina domowego, tworzenie alarmów, wstępne ustawianie grup i nie tylko.

Sonos – wersja webowa aplikacji na komputery i tablety

Co nowego w aplikacji?

  • Szybszy dostęp do muzyki (i wyjście z aplikacji): nie trzeba już przechodzić między kartami — na nowej stronie głównej wszystkie ulubione treści i przyciski sterowania znajdują się w jednym miejscu. Możliwe jest szybkie przejście do ostatnio odtwarzanych, przeglądanie biblioteki i rekomendacji z preferowanych serwisów.  
  • Personalizacja: umożliwia tworzenie spersonalizowanej strony głównej, która odzwierciedlaj sposób słuchania użytkownika. Ma funkcję przypinania ulubionych treści i serwisów, przesuwania ich, edytowanie lub organizowania według własnych preferencji.  
  • Wyszukiwanie we wszystkich bibliotekach streamingowych: umożliwia wyszukiwanie artystów, utworów, podcastów lub audiobooków we wszystkich preferowanych aplikacjach streamingowych jednocześnie, korzystając z łatwego w obsłudze paska wyszukiwania, który jest zawsze dostępny na stronie głównej.   
  • Udoskonalone sterowanie systemem: wystarczy przesunąć palcem w górę od dołu strony głównej, aby łatwo sterować całym systemem i wyświetlić wizualny podgląd treści aktualnie odtwarzanych na każdym urządzeniu, szybko zgrupować głośniki i wybrać idealny poziom głośności z dowolnego miejsca w aplikacji. 
Ekrany przeprojektowanej aplikacji Sonos
Ekrany przeprojektowanej aplikacji Sonos

Oficjalny opis wersji 80.00: Aktualizacja zapewni aplikacji nowy wygląd i sposób działania. Szybciej przechodź do swojej ulubionej muzyki. Ciesz się łatwiejszym sterowaniem systemem i personalizuj swoje doznania.

Aplikację Sonos w wersji 80.00 możesz uaktualnić w swoim sklepie z aplikacjami lub jeśli jej jeszcze nie masz, pobrać bezpośrednio w App Storze i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos