Nowa wersja aplikacji Sonos pojawi się już w maju

Sonos zaprezentował nową wersję swojej aplikacji mobilnej do zarządzania systemem audio, która zadebiutuje 7 maja 2024 roku.

Aktualizacja aplikacji mobilnej Sonos (7 maja 2024)

Posiadacze urządzeń firmy Sonos mogą teraz zarządzać ulubionymi playlistami, stacjami radiowymi, czy albumami z ponad 100 serwisów streamingowych z poziomu jednej spersonalizowanej strony głównej aplikacji mobilnej Sonos. Nowa strona główna umożliwia szybszy dostęp do przycisków sterowania systemem Sonos za pomocą przesunięcia palcem po ekranie w górę, co eliminuje konieczność przechodzenia między kartami.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Sonos Roam 2 może zadebiutować w czerwcu

Firma Sonos przeprojektowała swoją aplikację, korzystając z nowoczesnej platformy oprogramowania. Celem było zwiększenie szybkości działania, poprawa wrażeń użytkownika oraz łatwiejsze wprowadzanie innowacji.

Nowa wersja aplikacji obsłuży wszystkie dotychczasowe produkty Sonosa i będzie dostępna na całym świecie od 7 maja 2024 roku. Użytkownicy będą mogli pobrać aktualizację aplikacji mobilnej Sonos S2 oraz korzystać z nowej wersji webowej, za pomocą przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu.

Nowa wersja aplikacji mobilnej Sonos (aktualizacja 7 maja 2024 r.)
Nowa wersja aplikacji mobilnej Sonos (aktualizacja 7 maja 2024 r.)

Ponad 100 serwisów streamingowych, jedna strona główna

Zaprojektowana na nowo aplikacja Sonos nadaje priorytet doznaniom dźwiękowym słuchacza, umożliwiając umieszczenie jego ulubionych treści w samym centrum i przekazując mu kontrolę nad treściami pochodzącymi ze streamingu.

  • Szybszy dostęp do muzyki (i wyjście z aplikacji): Od teraz nie trzeba już przechodzić między kartami — na nowej stronie głównej wszystkie ulubione treści i przyciski sterowania znajdują się w jednym miejscu. Możliwe jest szybkie przejście do ostatnio odtwarzanych, przeglądanie biblioteki i rekomendacji z preferowanych serwisów
  • Personalizacja: Nowa aplikacja umożliwia tworzenie spersonalizowanej strony głównej, która odzwierciedlaj sposób słuchania użytkownika. Ma funkcję przypinania ulubionych treści i serwisów, przesuwania ich, edytowanie lub organizowania według własnych preferencji.
  • Wyszukiwanie we wszystkich bibliotekach streamingowych: Aplikacja umożliwia wyszukiwanie artystów, utworów, podcastów lub audiobooków we wszystkich preferowanych aplikacjach streamingowych jednocześnie, korzystając z łatwego w obsłudze paska wyszukiwania, który jest zawsze dostępny na stronie głównej. 
Ekrany nowej wersji aplikacji mobilnej Sonos (wyszukiwarka)
Ekrany nowej wersji aplikacji mobilnej Sonos (wyszukiwarka)
  • Udoskonalone sterowanie systemem: Wystarczy przesunąć palcem w górę od dołu strony głównej, aby łatwo sterować całym systemem i wyświetlić wizualny podgląd treści aktualnie odtwarzanych na każdym urządzeniu, szybko zgrupować głośniki i wybrać idealny poziom głośności z dowolnego miejsca w aplikacji.
Wersja przeglądarkowa aplikacji Sonos
Wersja przeglądarkowa aplikacji Sonos

Nowa aplikacja internetowa, dostępna z każdej nowoczesnej przeglądarki internetowej, daje słuchaczom taką samą możliwość łatwego sterowania systemem, co aplikacja mobilna. Aplikacja internetowa zastąpi dotychczasowy pulpit nawigacyjny Sonosa i będzie dostępna wraz z nową wersją aplikacji mobilnej 7 maja 2024 roku.

Więcej o aplikacji przeczytasz na stronie internetowej Sonosa.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos Polska