„Blood of Zeus” z wynikiem 100% na Rotten Tomatoes

Heron, mieszkaniec starożytnej Grecji, odkrywa, że jest synem Zeusa, który ma ocalić świat przed demoniczną armią.

„Blood of Zeus” (2. sezon, Netflix, 2024)

Animowany serial Netflixa pt. Blood of Zeus (pol. Krew Zeusa) przesiąknięty bogami i boginiami z mitologii greckiej, dokonał rzadkiego wyczynu na platformie streamingowej. W chwili pisania tego tekstu serial nadal ma 100% punktów w serwisie Rotten Tomatoes zarówno za pierwszy, jak najnowszy drugi sezon – będący kontynuacją historii nieślubnego syna Zeusa, którego zadaniem jest ocalenie świata pomimo wtrącania się mściwej bogini.

➔ ZOBACZ TEŻ: Triumf Midasa w aktualizacji „Fortnite: Battle Royale” do wersji 29.01

Nieczęsto spotyka się tak wysokie oceny wszystkich sezonów seriali Netflixa, a wynik 100% dla Blood of Zeus prawie na pewno spadnie, przynajmniej jeśli chodzi o nowy sezon, gdy zaczną pojawiać się kolejne recenzje krytyków.

Sserial wydaje się być coraz rzadszym przykładem jakości Netflixa, który przez większą część niedawnej przeszłości wypuszczał jedną przeciętną, a nawet bezsensowną premierę. Wystarczy spojrzeć na najnowsze Top 10 serwisu Netflix; seriale telewizyjne takie jak A Man in Full i Bodkin okazały się rozczarowaniami (odpowiednio przeciętnymi i pełnymi banałów). Jeśli chodzi o film, nowe tytuły obejmują zupełnie niepotrzebną Matkę panny młodej i zapierający dech w piersiach nieśmieszny Unfrosted Jerry’ego Seinfelda.

„Blood of Zeus” (2. sezon, Netflix, 2024)

Pod względem fabularnym nowy sezon Blood of Zeus rozpoczyna się od sceny nad klifem z końca pierwszego sezonu. Heron dowiedziała się, że przywódca demonów Seraphim jest w rzeczywistości jego bratem bliźniakiem. Serafin po zabiciu przez Herona schodzi do podziemi i w zamian za lojalność otrzymuje pomoc od Hadesa. „Serafin mógł być potworem” – mówi w pewnym momencie Heron, „ale w jednym miał rację.

„Blood of Zeus” (2. sezon, Netflix, 2024)

„Bogowie mają więcej wad niż my – dlaczego mielibyśmy ich słuchać?”

W serialu Heron dowiaduje się od swojej matki Elektry, że tak naprawdę jest synem Zeusa, greckiego boga nieba i piorunów. Przychodzi i dowiaduje się, że jego celem jest ocalenie świata przed armią demonów. Żona Zeusa Hera, również dowiaduje się o istnieniu Herona i staje się wrogiem. Na Olimpie toczy się rozległy konflikt między bogami, ludźmi i demonami, podczas gdy Heron uczy się okiełznać swoje moce półboga.

Oba sezony serii animowanej „Blood of Zeus” można oglądać online w serwisie Netflix:

Obejrzy zwiastun 2. sezonu serialu:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | BGR