Apple może wprowadzić edycję wysłanych wiadomości w iMessage

Nowy patent Apple’a pokazuje, w jaki sposób mogłaby wyglądać opcja edycji wysłanych wiadomości przez aplikację iMessage.

Patent Apple: Edycja wysłanych wiadomości w iMessage

Komunikator iMessage przeszło długą drogę od wprowadzenia w go 2011 roku, ale usługa przesyłania wiadomości Apple’a wciąż pozostaje w tyle za konkurentami takimi jak WhatsApp i Telegram. Ale teraz firma może pracować nad nowymi funkcjami iMessage, ponieważ nowy patent Apple’a ujawnia opcję edycji wiadomości po ich wysłaniu. Patent został złożony przez Apple w grudniu 2019 roku i opublikowany w tym tygodniu przez Urząd Patentowy i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), co sugeruje, że Apple może planować wprowadzenie niektórych z tych zmian w systemie iOS 14.

Apple twierdzi, że udostępnieni takiej opcji użytkownikom zapewni lepszą komunikację, ponieważ nie będzie potrzeby ponownego wysyłania nowego tekstu jeśli pomyliliśmy się we wcześniej napisanej treści.

Nowy interfejs może uzupełniać lub zastępować konwencjonalne metody edycji wysyłanych wiadomości, zmniejszają liczbę, zakres lub charakter danych wejściowych od użytkownika i zapewniają bardziej wydajny interfejs użytkownika.

Na makietach patentowych widać, że opcja edycji wysłanych wiadomości może pojawić się w menu akcji po dłuższym naciśnięciu wiadomości. Następnie użytkownik może poprawić tekst, a nawet całkowicie go zmienić. Aby uniknąć nieporozumień, aplikacja Wiadomości wskaże, że wiadomość została edytowana, a odbiorca będzie mógł zobaczyć oryginalny tekst.

Oprócz edycji wysłanych wiadomości, Apple wspomina w opisie swojego patentu także o „prywatnych wiadomościach” i „tłumaczeniu tekstu w języku obcym” jako część ulepszeń, nad którymi pracuje dla aplikacji iMessage. Należy jednak pamiętać, że Apple czasami rejestruje patenty na produkty i funkcje, które nigdy nie zostały oficjalnie wydane.

Akurat te funkcje wydają się całkiem przydatne i chętnie wiele osób chciałoby z niej korzystać – szczególnie gdy przez przypadek popełnimy literówkę lub rażący błąd! iMessage jest dobrym komunikatorem do czatowania z przyjaciółmi i rodziną, ale brak wielu przydatnych funkcji sprawia, że ​​jest on nieatrakcyjny w wielu przypadkach.

Czy Apple poprawi iMessage, aby konkurować z takimi gigantami jak WhatsApp czy Facebook Messenger?

źródło: 9TO9Mac via Apple