„MoviePass, MovieCrash” o głośnej historii kinowej subskrypcji

Zwiastun filmu dokumentalnego HBO pt. „MoviePass, MovieCrash” ujawnia skandaliczną historię stojącą za dramatyczną implozją firmy technologicznej.

MoviePass, MovieCrash (HBO Original, film dokumentalny, 2024)

Powstanie i upadek MoviePass to jedna z tych historii, które aż proszą się o potraktowanie ich w sposób dokumentalny, a HBO Original właśnie o to zadbało. Platforma właśnie zapowiedziała datę premiery filmu dokumentalnego MoviePass, MovieCrash, wyreżyserowanego przez reżysera Muta’Ali i wyprodukowanego przez samego Marka Wahlberga, na 29 maja 2024 roku.

➔ Może Cię zainteresować TAKŻE: Dokument „Spacey: Bez maski” już w HBO Max!

Film jest kroniką „błyskawicznego wzrostu i dziwniejszej niż fikcja implozji” platformy subskrypcji biletów do kina, która pierwotnie podpaliła świat wraz z jej uruchomieniem w 2011 roku. Jednak wkrótce firma zdała sobie sprawę, że podejście „wszystko, co możesz zjeść”, które tak dobrze sprawdza się w przypadku siłowni i innych klubów członkowskich, dziwnie pasuje do kin, szczególnie przy niskiej cenie usługi. W ciągu zaledwie ośmiu lat firma przeszła od najszybciej rozwijającej się usługi subskrypcyjnej od czasów Spotify do całkowitego bankructwa.

Jak pokazuje zwiastun, dokument będzie zawierał wywiady z wieloma najważniejszymi graczami zaangażowanymi w różne etapy MoviePass. Obejmuje to pierwotną współzałożycielkę Stacy Spikes i byłego dyrektora generalnego Mitcha Lowe’a. Nie zabraknie także wywiadów z dziennikarzami zajmującymi się usługą, pracownikami FTC i byłymi abonentami. Nawiasem mówiąc, zwiastun zapowiada anegdotę, w której klient wysłał pudełko odchodów do biur MoviePass, a my nie chcemy tego przegapić.

Choć premiera odbędzie się w amerykańskim HBO 29 maja 2024 roku o godzinie 21:00 czasu wschodniego, dokument będzie również dostępny na żądanie za pośrednictwem platformy Max. Reżyser Muta’Ali nakręcił kilka dobrych filmów dokumentalnych, w tym Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn i Cassius X: Becoming Ali.

Jeśli chodzi o MoviePass, cóż, to długa i skomplikowana historia. Aplikacja podbiła serca widzówkin w 2011 roku, oferując nieograniczone wyjścia do kina w ramach jednego miesięcznego abonamentu. Radość nie trwała jednak długo. Firma zaprzestała działalności w 2019 roku i ogłosiła upadłość w 2020 roku. W tym okresie pojawiały się doniesienia o oszustwach drogą elektroniczną, oszustwach związanych z papierami wartościowymi i znaczących naruszeniach bezpieczeństwa danych, a także innych dziwacznych scenariuszach. Krótko mówiąc, jest to doskonały materiał na film dokumentalny.

MoviePass nadal jest dostępny. Współzałożyciel Spikes niedawno kupił aktywa firmy, pozyskał nowych inwestorów i ponownie uruchomił usługę. Jednak zaktualizowany model cenowy jest mylący, jeśli chodzi o kredyty i poziomy, i wydaje się, że po raz drugi nie udało się osiągnąć sukcesu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warner Bros. Discovery