„Iconic Phones” dla entuzjastów telefonów już wkrótce!

Serwis technologiczny PhoneArena wydaje książkę kolekcjonerską zatytułowaną „Iconic Phones”, w której przedstawia historię ikon telefonów komórkowych.

Okładka książki „Iconic Phones – Revolution at Your Fingertips” od PhoneArena
Okładka książki „Iconic Phones – Revolution at Your Fingertips” od PhoneArena

Technologia mobilna pozostawiła nieodwracalny ślad w naszym życiu w ciągu ostatnich kilku dekad. Pojawienie się nowoczesnych smartfonów zmieniło gospodarkę, branżę, a nawet sposób, w jaki łączymy się z innymi i żyjemy. Aby uhonorować ich wielki wpływ, serwis PhoneArena wydaje swoją pierwszą książkę kolekcjonerską poświęconą historii niektórych z najpopularniejszych telefonów komórkowych – Iconic Phones: Revolution at Your Fingertips. Może to być ciekawie wydany tytuł dla miłośników urządzeń mobilnych.

Ikony młodego i wciąż dynamicznie rozwijającego się rynku telefonów komórkowych zawsze będą pamiętane dzięki radykalnym innowacjom i odważnemu myśleniu ich twórców. W takiej publikacji nie może zabraknąć jednego z najbardziej rewolucyjnych smartfonów – czyli iPhone’a. Według dzisiejszych standardów urządzenie mityczne, którego trudny cykl rozwojowy wciąż ma się dobrze.

A co z projektem Siliqua firmy Motorola? Znany również jako potężny RAZR V3 (tak, to oryginał) – telefon, który na nowo zdefiniował nasze oczekiwania dotyczące stylu dzięki swojemu nigdy wcześniej nie widzianemu, ostremu jak brzytwa profilowi i ekscytującej kolorystyce. Kto powiedział, że forma powinna zawsze podążać za funkcjonalnością? Na pewno nie dyrektorzy Moto z lat 2004-2007, którzy byli świadkami, jak modny RAZR w pojedynkę zmienił firmę!

Jednak wygląd nigdy nie był jedyną drogą do sukcesu w branży mobilnej, co potwierdziła jedna ze znacznie młodszych firm. Wiele lat później (w sensie technologicznym to stulecia) kilku dowcipnych chińskich przedsiębiorców, Carl Pei i Pete Lau, zachwiało naszym wyobrażeniem o tym, czym jest firma telekomunikacyjna. Ich pierwszy pomysł, OnePlus One z 2014 roku, wykorzystał rosnące zapotrzebowanie użytkowników Androida na niezwykle wydajny, a jednocześnie prosty i elegancki telefon, który nie rujnował naszych kieszeni. Można sobie tylko wyobrazić, że zaprojektowanie takiego produktu wymagało zupełnie nowego typu firmy – takiej, która nie będzie kierować się starymi zasadami, ale zamiast tego będzie gotowa je złamać.

To tylko niektóre z najbardziej kultowych telefonów ostatnich dwóch dekad, ale jest ich znacznie więcej. I chociaż wszystkie są uderzająco różne, łączy je jedna ważna rzecz: ich nieprawdopodobne historie są bez wątpienia warte opowiedzenia.

W swojej publikacji Iconic Phones: Revolution at Your Fingertips redaktorzy PhoneArena opowiadają historie kultowych i przełomowych telefonów w zupełnie nowy sposób. Jak czytamy w zapowiedzi, książka zawiera fascynujące historie, fakty i ciekawostki na temat 6 najbardziej niezwykłych telefonów, jakie kiedykolwiek stworzono, w połączeniu z oszałamiającymi zdjęciami w wysokiej rozdzielczości, które uwieczniają ich unikalne projekty w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Telefony, których historie opisano w książce „Iconic Phones” autorstwa serwisu PhoneArena
Telefony, których historie opisano w książce „Iconic Phones” autorstwa serwisu PhoneArena

W książce poruszono historie telefonów:

  • iPhone (First Generation / 2G)
  • Motorola Razr V3
  • BlackBerry 7230 (2003)
  • OnePlus One
  • Nokia N-Gage (2003)

Nie wiemy jeszcze kiedy książka trafi do sprzedaży i ile będzie kosztować, ale można zapisać się do listy mailingowej, aby otrzymać powiadomienia o wydaniu książki.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: PhoneArena