BARANOVSKI w utworze „Wróć” promującym Alior Pay

Utwór „Wróć” w wykonaniu duetu BARANOVSKI ✕ WODECKI powstał we współpracy z Alior Bankiem w ramach kampanii usługi Alior Pay.

„Wróć” BARANOVSKI x WODECKI - utwór promujący usługę Alior Pay Alior Banku
„Wróć” BARANOVSKI x WODECKI – utwór promujący usługę Alior Pay Alior Banku

Poza Wojtkiem BARANOVSKIM w utworze ⏪️ WR↺Ć ⏸️ usłyszycie legendarny głos Zbigniewa Wodeckiego w zupełnie nowej odsłonie – w stylu „new retro”, łączącym nowoczesność z latami 70. Ta piosenka ma być wehikułem czasu i sprawić, że słuchacze będą pamiętać bardziej i przeżywać mocniej wszystkie dobre chwile. Utwór Wróć promuje usługę Alior Pay oferowaną przez Alior Bank w aplikacji mobilnej Alior Mobile.

W teledysku pojawili się: skoczek narciarski Dawid Kubacki, podróżniczka Agata Sacewicz, influencerka kulinarna Paulina Golec, rękodzielniczka Marzena Marideko i Łukasz Dominiak znany z komediowego profilu „Whos your daddy”.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Igor Ignacy Leśniewski, który pracował nad teledyskami MATY, duatu Kacperczyk, zespołu Lemon czy Mroza.

W październiku 2023 r. wystartowała kampania marketingowa 360o promująca usługę Alior Pay. Alior Bank zaprosił do współpracy artystę Wojtka Baranowskiego i producenta Łukasza Dowgiałło (Luxona) oraz znanych influencerów. W ramach kampanii powstała piosenka „Wróć” oraz teledysk do niej. Poza nowym podejściem do działań marketingowych marka wykorzystuje również tradycyjne kanały komunikacji – to jedna z największych kampanii marketingowych w historii Alior Banku.

Alior Pay to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia odroczenie zrealizowanych transakcji kartą, BLIKIEM, wypłat z bankomatów oraz tradycyjnych przelewów za pomocą aplikacji mobilnej Alior Mobile. W okresie kampanii uruchomiono szereg promocji, mających na celu zachęcenie klientów do skorzystania z usługi. 

Prace nad stworzeniem odpowiedniej strategii komunikacji trwały wiele miesięcy przed uruchomieniem usługi. Naszym zadaniem było stworzenie takiej komunikacji, która z jednej strony budowałaby świadomość i zachęcała do korzystania z nowej usługi, a jednocześnie była angażująca dla różnych grup docelowych.

– mówi Magdalena Lewicka, dyrektorka Departamentu Marketingu Alior Banku.

Promocja usługi rozpoczęła się kampanią w telewizji, w kinach i serwisach VOD, gdzie wykorzystane zostały spoty 30” i 15”. Dodatkowo kampania wspierana jest reklamą w prasie, w radio, na nośnikach OOH (paczkomaty Inpost, sklepy Netto, kioski z prasą), a także w placówkach banku. Ponadto, prowadzone są szerokie działania CRM skierowane do klientów banku. 

Za realizację kampanii ATL i BTL odpowiedzialna jest agencja PZL. Reżyserią spotu zajął się Antoni Nykowski, film wyprodukował dom produkcyjny Film Produkcja, a za postprodukcję odpowiedzialne było studio dźwiękowe Juice oraz postprodukcyjne Televisor. 

W ramach działań promocyjnych w kanałach online’owych zrealizowano największą do tej pory kampanię digitalową Alior Banku. Strategia contentowa została oparta na głównej myśli kampanii, czyli idei powrotów. W oparciu o te założenia powstał pełnowymiarowy utwór muzyczny „Wróć”, nad którym pracowali wokalista i kompozytor Wojtek Baranowski oraz producent Łukasz Dowgiałło (pseud. Luxon). Piosenka jest zupełnie nową, autorską kompozycją, ale wykorzystuje fragmenty utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Do utworu powstał teledysk, w którym wystąpili znani twórcy internetowi. 

Uzupełnieniem kampanii w kanałach digitalowych są publikacje influencerów na Instagramie i TikToku oraz materiały na kanałach własnych Alior Banku. Wsparciem mediowm kampanii zajmują się Dom Mediowy Sigma BIS oraz Dom Mediowy Mets. Za strategię, ideę kreatywną oraz realizację kampanii contentowej odpowiada agencja Buzzgrow z Grupy PZL.

Teledysk możesz obejrzeć na YouTubie. Utwór dostępny jest we wszystkich usługach streamingowych z muzyką takich jak Spotify, Apple Music, Tidal, YouTube Music czy Deezer.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Alior Bank