Co w aktualizacji Fortnite 29.30 „Przyjaciele z farmy”?

Łapcie za widły, bo czekają na was całe stogi nowości do przerzucenia! „Przyjaciele z farmy” od 23 kwietnia 2024 roku w Fortnite! 

LEGO Fortnite (29.30 update) „Przyjaciele farmy”

Gra LEGO® Fortnite dojrzała do kolejnej dużej aktualizacji. Albo inaczej – do żniw zawartości! Zaprzyjaźnijcie się ze zwierzętami i rozbudujcie demografię wioski w wersji 29.30 (czyli aktualizacji „Przyjaciele z farmy”), która pozwala wam rekrutować zwierzęta i wprowadza duże zmiany w waszych miłych wioskach oraz przyjemnych światach.

➔ ZOBACZ TEŻ: Fortnite z trybem pierwszoosobowym w tym roku, ale jeszcze nie ma się co cieszyć!

Na farmie nigdy nie jest samotnie! Aktualizacja „Przyjaciele z farmy” zwiększa limit zwerbowanych mieszkańców do 10 na wioskę. 3 pola są przeznaczone tylko dla mieszkańców, 3 dla zwierzaków, a pozostałe 4 dla jednych lub drugich, wedle gustu. 

Zwierzęta, które możecie zwerbować do wioski, to krowy, owce, kurczaki i nowość z tej aktualizacji: świnie!

Jak oswajać i rekrutować zwierzaki?

 • Zbudujcie menażerię: zanim przyprowadzicie dzikie zwierzęta do wioski, będziecie musieli zdobyć ich zaufanie. Jednak nim zaczną za wami podążać, trzeba będzie zbudować im nowy dom: menażerię. To nowa stacja, stworzona specjalnie do karmienia zwierząt i pozyskiwania zasobów. Jej schemat odblokujecie, gdy wasza wioska osiągnie 2 poziom! 
 • Przez żołądek (lub dziób) do serca : przyjaźń zwierzaka najłatwiej zdobyć przez karmienie. Budujcie zaufanie, głaszcząc zwierzęta, a potem zaprzyjaźnijcie się z nimi dzięki przysmakom dla zwierząt! Schemat przysmaku odblokujecie po zbudowaniu menażerii. 
LEGO Fortnite (29.30 update) karmienie świnki
 • Bądźcie pasterzami: jeśli zwierzak przyjmie wasz smaczek, będziecie mieli ograniczony czas na zaprowadzenie nowego pupila do wioski. Zadbajcie o to, aby ta podróż upłynęła bez zakłóceń. Problemy mogą tak zmartwić waszego zwierzaka, że potraktuje was z kopyta! Wymyślajcie różne twórcze sposoby na przyprowadzenie zwierzęcia do wioski. Skłaniajcie je do wchodzenia do pojazdów, przeprowadzajcie je przez ciasne przejścia z pomocą wędki lub pokonujcie przeszkody dzięki mostom! Jeśli zwierzę ucierpi w drodze, uleczcie je, dając mu kolejny przysmak. 
 • Przypiszcie zwierzęta do menażerii i dbajcie o ich zadowolenie! Gdy uda wam się dotrzeć na miejsce, przyjdzie pora na znalezienie domu zwierzakowi! Użyjcie menażerii, aby przypisać zwierzę do nowego domu i wybrać mu imię spośród gotowej listy. (Jedna menażeria może mieć przypisanego tylko jednego zwierzaka). Gdy już się zadomowi, waszym zadaniem będzie zadbać, aby było zadowolone z życia na farmie. Dbajcie o samopoczucie zwierzaków, karmiąc je, głaszcząc lub tańcząc obok nich! Możecie też budować obiekty, z którymi będą wchodzić w interakcje.
LEGO Fortnite (29.30 update) domek świnki

Jeśli wasze zwierzęta będą czuły się ignorowane, nie zostaną z wami na długo. Przypisajcie im mieszkańca, który zadba o nie, gdy was nie będzie w pobliżu! 

Całe stosy zasobów

Posiejcie, by móc zbierać! Zajmujcie się zwierzętami, a otrzymacie nowe zasoby, które pomogą wam przetrwać:

 • W miarę upływu czasu kurczaki zapewniają pióra i nawóz.
 • W miarę upływu czasu krowy zapewniają mleko i nawóz.
 • W miarę upływu czasu owce zapewniają wełnę i nawóz.
 • W miarę upływu czasu świnie zapewniają grzyby i nawóz.

Nowi mieszkańcy

5 nowych mieszkańców czeka, aż będą mogli wam pomóc! Pelagia to mistrzyni ciesielska, Jesionko kocha rośliny, a Brooks żyje w rytmie natury! 

Sprytna i radosna inżynierka Lana Llane nie może się doczekać, aż osiedli się w wiosce i będzie mogła zacząć pracę nad nowymi ekscytującymi projektami. A, jest jeszcze Agent Muciek. Muciek jest… specyficzny. 

Strzeżcie się misiów

„Przyjaciele z farmy” zapewnią wam mnóstwo nowych przyjaźni, czy to ze zwierzakami, czy z mieszkańcami. Jednak nie wszystkie zwierzęta są miłe.

LEGO Fortnite (29.30 update) niedźwiedzie

Niedźwiedź = Niepokój. Nie pozwólcie, aby niedźwiedzie poszły za wami do wioski, bo rozpętają chaos. Całe szczęście są raczej ospałe i łatwo można ich uniknąć… o ile nie będziecie robić zbyt dużo rabanu. 

Nowe warianty zwierzaków

Robota na farmie jeszcze nigdy nie była tak barwna. Wraz z „Przyjaciółmi z farmy” w grze pojawiają się nowe warianty zwierząt:

 • W Suchej Dolinie pojawiają się brązowe i jasnobrązowe kurczaki.
 • Na Łąkach można znaleźć ich żółte wersje.
 • Krowy mają teraz różne wzory i kolory sierści. 

Spróbujcie znaleźć każdy z wariantów!

Zestaw akry anarchii

Zorganizowany chaos. Organiczne uprawy. W sklepie czeka na was zestaw Akry Anarchii za 800 V-dolców. Znajdziecie w nim:

 • Farma na Wypasie – kolekcję LEGO® składającą się z 3 budowli, zestaw dekoracji Wiejskie Wnętrza i zestaw dekoracji Wiejska gościnność (ta kolekcja kosztuje 600 V-dolców).
 • Specjał Rolnika – zestaw LEGO® zawierający 9 dekoracji (kosztuje 400 V-dolców).
LEGO Fortnite (29.30 update) zestaw akry anarchii

Ważne ulepszenia, zmiany i poprawki błędów

ULEPSZENIA WIEJSKIEGO RYNKU 

Interfejs wiejskiego rynku został przerobiony tak, by ułatwić wam kontrolę nad wioskami: 

 • Sprawdzajcie, kto mieszka w waszych wioskach, poznawajcie historie mieszkańców, a także poziom zadowolenia zwierzaków. Możecie też zobaczyć zadania mieszkańców, a nawet poprosić ich o opuszczenie wioski.
 • Sprawdzicie tam, kto odwiedza waszą wioskę, jakie prace przypisano, w jakim biomie się znajduje, a także co trzeba zrobić, aby awansować ją na kolejny poziom. Możecie dostosować sztandar wioski, a także zmienić jej nazwę na jedną z dostępnych opcji. 

(Kolejne ulepszenie wioski: podczas jej zakładania możecie teraz wybrać jedną z dostępnych nazw).

PA PA, BŁĘDY 

 • Naprawiono błąd, który powodował, że energia włączała się w światach, w których została uprzednio wyłączona.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że jeśli sadzonki rosły w pobliżu innych obiektów, nie dało się ich zniszczyć.
 • Naprawiono błąd, przez który miecze nie zadawały niekiedy obrażeń.
 • Naprawiono błąd, przez który pierwsze ataki zadawane mieczami kończyły się niekiedy pudłem.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że niektóre kilofy nie uszkadzały pewnych obiektów.
 • Mieszkańcy nie zaczepiają już graczy, gdy ci odzyskują zdrowie.
 • Przejście ze sprintu do skradania się nie powoduje już blokowania się graczy w sprincie.

Stylówki LEGO

Wraz z aktualizacją 29.30 do gry trafi jeszcze więcej stylów LEGO waszych ulubionych strojów! Jeśli już je posiadacie, ich style LEGO® automatycznie trafią do waszych szafek.

Nowe ustawienie „Widoczność emotek konfrontacyjnych” w Fortnite

W aktualizacji 29.30 z 23 kwietnia 2024 roku dodano nowe ustawienie „Widoczność emotek konfrontacyjnych”, by gracze nie musieli oglądać emotek, które bywają używane w konfrontacyjny sposób. Po użyciu tego ustawienia gracze wykonujący emotki będą wyglądać, jak gdyby stali nieruchomo, i nie będzie słychać dźwięku emotki.

Ustawienie Widoczność emotek konfrontacyjnych dotyczy czterech emotek:

 • Uśmiej się
 • Zaakceptuj porażkę
 • Smagnięcie
 • Proste jak banan

To nowe ustawienie dostępne w sekcji „Prywatność funkcji społecznościowych” domyślnie wyświetla tylko emotki znajomych z ekipy. Możecie je w dowolnej chwili zmienić, by widzieć emotki DOWOLNEGO gracza lub nie widzieć ich wcale.

Fortnite 29.30 - Widoczność emotek konfrontacyjnych
Fortnite 29.30 – Widoczność emotek konfrontacyjnych

Uwaga: To ustawienie nie wpływa na możliwość używania emotek przez graczy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Fortnite