Pokémon GO ze zmienionym wyglądem świata gry i biomami

Rewolucja w Pokémon GO – odkryj na nowo Kanto i świętuj Tydzień Zrównoważonego Rozwoju z Niantic

Aktualizacja Pokémon GO - Rediscover GO (kwiecień 2024)

Aktualizacja Pokémon GO „Odkryj na nowo swój świat” już jest dostępna! Poznaj nowy wygląd gry z odświeżoną grafiką, która dopasowuje się do otoczenia, pory dnia i pory roku w świecie rzeczywistym. Elementy wizualne będą się też od teraz zmieniać w zależności od biomu, w którym znajduje się Trener. Wprowadzenie nowego wyglądu wizualnego jest połączone ze specjalnymi badaniami „Odkryj Kanto na nowo”.

Odkryj na nowo swój świat

Od teraz Trenerzy Pokémon GO doświadczą nowej jakości gry, dzięki odświeżonej grafice, która dostosowuje się do rzeczywistego otoczenia i pór roku. Zmiany wizualne obejmują włączenie budynków, wzgórz, gór i ulepszonych elementów środowiskowych. Aktualizacje wizualne można zobaczyć na mapie w grze, ekranie spotkań z Pokémonami i ekranie pojedynku trenerów. Elementy graficzne będą się teraz zmieniać w zależności od biomu, w którym znajduje się trener. Biomy to różne środowiska, takie jak lasy, plaże, góry i miasta.

Odkryjcie na nowo region Kanto

Biomy wpływają nie tylko na wygląd graficzny w grze, ale także na Pokémony, które pojawią się w danym środowisku. Pokémony pierwotnie odkryte w regionie Kanto pojawiać się będą w określonych biomach (chociaż wiadomo, że pojawią się także poza tymi biomami podczas niektórych sezonów Pokémon GO lub specjalnych wydarzeń):

  • Biom leśny jest domem dla Pokémonów odkrytych po raz pierwszy w regionie Kanto, takich jak Bulbasaur, Caterpie, Weedle, Oddish i nie tylko.
  • Biom plażowy jest domem dla Squirtle’a, Psyducka, Seela, Magikarpa i innych gatunków. Gracze, którzy będą eksplorować biom plażowy mogą spotkać teraz również nowego Pokémona – Wigletta.
  • Biom górski jest domem dla Sandshrewa, Clefairy’a, Zubata, Digletta i innych gatunków.
  • Biom miejski jest domem dla Caterpie, Pidgey’a, Machopa, Gastly’ego i innych gatunków. Do biomu miejskiego należą nie tylko miasta, ale też miasteczka i inne zaludnione obszary.
Aktualizacja Pokémon GO - Rediscover GO (kwiecień 2024)
Aktualizacja Pokémon GO – Rediscover GO (kwiecień 2024)

Odkrywanie Kanto na nowo – specjalne wydarzenie

Od 19:00 czasu polskiego w poniedziałek 22 kwietnia do 5:00 czasu polskiego w piątek 10 maja 2024 roku trwa wydarzenie, które zachęca do poznawania biomów i sprawdzenia nowych aktualizacji. W trakcie wydarzenia przewidziane są również liczne bonusy i atrakcje, m.in.:

  • Zwiększone XP za siedmiodniową serię kręcenia PokéStopami.
  • Zwiększone XP za siedmiodniową serię łapania Pokémonów.
  • Poziomy przyjaźni będą rosły szybciej niż zwykle, dzięki otwieraniu prezentów, wymianie Pokémonów lub wspólnej walce w rajdach, w Gymach lub pojedynkach trenerów.
  • Zwiększona szansa na spotkanie Shiny Bulbasaura, Shiny Charmandera i Shiny Squirtle’a w ich biomach.

Od początku wydarzenia Rediscover Kanto trenerzy otrzymają za darmo Special Research. Za ukończenie go można zdobyć przedmioty, XP, Stardust i spotkać się z Pokémonami z motywem wydarzenia. Przygotowany Special Research nie wygasa, dlatego można wykonywać zawarte w nim zadania we własnym tempie!

Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

Nie zapominajmy również o trwającym Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju, który zakończy się dopiero o 20:00 w piątek 26 kwietnia 2024 roku. Wśród bonusów związanych z wydarzeniem są: zwiększona częstotliwość otrzymywania prezentów i pamiątek od Pokémona-buddy, który pozostanie na mapie dłużej po tym, jak nakarmicie go owocami lub chlebkami, odległość potrzebna do zdobycia serc buddych zostanie zmniejszona o połowę. Na graczy czeka też specjalny Field Research, wyzwanie Collection Challenge i większa szansa wyklucia z jajek błyszczących Pokémonów.

Każdego kwietnia Niantic świętuje Dzień Ziemi, podejmując działania dbające o naturalne otoczenie społeczności na całym świecie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic